ua en ru

Протести у Венесуелі: 7 людей загинули, понад 60 отримали поранення (фото, відео)

Автор: RBC.UA
В результаті протестів у Венесуелі, які спалахнули після оголошення результатів президентських виборів, загинуло вже 7 осіб, понад 60 маніфестантів отримали поранення. Про це повідомила генеральний прокурор Луїза Ортега.

В результаті протестів у Венесуелі, які спалахнули після оголошення результатів президентських виборів, загинуло вже 7 осіб, понад 60 маніфестантів отримали поранення. Про це повідомила генеральний прокурор Луїза Ортега, передає AFP.

За даними Ортега, ще 135 осіб були затримані.

Протести спалахнули після того, як Ніколаса Мадуро офіційно оголосили обраним Президентом Венесуели. Сотні студентів вийшли на вулиці протестувати проти результатів голосування на позачергових президентських виборах. В іншій частині венесуельської столиці прихильники опозиції провели "каструльний марші", в ході яких гриміли посудом і всілякими металевими речами. Поліція застосувала проти маніфестатнов сльозогінний газ.

Читайте також: Мадуро оголошений переможцем президентських виборів у Венесуелі (фото, відео)

Мадуро, якого помер у березні 2013 р. Президент Венесуели Уго Чавес назвав своїм наступником, раніше закликав з повагою поставитися до підрахунками виборчкому. Однак Капрілес, кандидат від опозиції, заявив, що ніхто не повинен заявляти про перемогу, поки не буде проведений перерахунок голосів. За даними виборчкому, Мадуро підтримали 50,7% виборців, а Капрілеса - 49,1%.

Організація американських держав і влада США вже закликали до незалежній перевірці результатів виборів. "Враховуючи щільність результатів, кандидатів розділяє лише один відсоток - опозиційний претендент і, принаймні, один з членів виборчої комісії закликали до перерахунку голосів. За таких обставин це стане важливим і доречним жестом, щоб переконати венесуельців в істинності результатів. Ми вважаємо, що поспішні рішення підуть врозріз з очікуваннями і надіями народу Венесуели", - заявила представник Білого дому Джей Карні.

Фото: Протести у Венесуелі