ua en ru

Прокуратура почала провадження відносно екс-мера Черкас Одарича

Автор: RBC.UA
Слідчий управління прокуратури Черкаської області вручив письмову підозру колишньому мерові Черкас Сергію Одаричу у скоєнні кримінальних злочинів по статтях про грубе порушення законодавства про працю, зловживання службовим положенням і невиконання судового рішення.

Слідчий управління прокуратури Черкаської області вручив письмову підозру колишньому мерові Черкас Сергію Одаричу (на фото) у скоєнні кримінальних злочинів по статтях про грубе порушення законодавства про працю, зловживання службовим положенням і невиконання судового рішення. Про це повідомляє радіо "Свобода".

За повідомленням з сайту прокуратури, "в результаті незаконних дій чиновника і невиконання ним рішень судів, міському бюджету завдано збитку на загальну суму майже 600 тис. грн".

Як пояснюють в прес-службі Одарича, справа, яка йому інкримінують, - це звільнення декількох працівників міськвиконкому в період в 2007-2008 рр.

Читайте також: Екс-мера Черкас Одарича госпіталізували з діагнозом "гіпертонічний криз"

"Головний акцент в цій справі робиться на звільненні трьох заступників міського голови, яких фактично звільнила міська рада, а не мер. Більш того, звільнення відбувалося за представленням депутата міської ради Арія Матвєєва. Саме міська рада повинна була потім виконати рішення суду про відновлення на роботі цих людей. Цікаво, що в тексті підозри немає ні слова про те, що це було рішення міської ради і, до речі, ніхто з постраждалих не оскаржує рішення", - говориться в повідомленні прес-служби.

"Це очевидна спроба зробити мера крайнім за дії ради. Що стосується того, що міському бюджету завдано збитку на загальну суму майже 600 тис. грн, то це - заробітна плата, виплачена, до речі, за рішенням суду", - сказав Одарич.

Читайте також: Суд визнав законним звільнення Одарича з посади мера Черкас

У прокуратурі повідомили, що попереднє слідство у справі продовжується, в найближчі терміни кримінальне провадження буде направлено до суду. Разом з тим прес-служба Одарича інформує, що суд відбудеться вже 11 червня і на засіданні можуть розглянути питання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.

Нагадаємо, 24 квітня 2013 р. в Черкасах депутати міськради відправили до відставки мера Сергія Одарича. Голосування в Черкаській міськраді було таємним. Воно проходило в режимі онлайн і транслювалося на офіційному сайті міської ради. 40 голосами "за" Одарич був відправлений у відставки. При цьому, загальна кількість депутатів в міській раді складає 60 осіб, не рахуючи самого Одарича.

Читайте також: В Україні за день три мери були відправлені у відставку

Одарич оскаржив це рішення міськради в суді, проте Сосновський районний суд Черкас сьогодні, 23 травня, відхилив позов екс-мера Черкас Сергія Одарича до Черкаської міської ради про визнання неправомірним рішення про припинення його повноважень.

Сергій Одарич народився 26 червня 1967 в Ніжині Чернігівської області. Обіймав різні посади в НРУ, Демократичному блоці України, партіях "Яблуко", "Батьківщина". Балотувався в депутати Київради. З квітня 2006 року - депутат Черкаської міської ради, керівник фракції "Справедливість". З 5 листопада 2006 обіймав посаду міського голови Черкас.