ua en ru

Суд визнав законним звільнення Одарича з посади мера Черкас

Автор: RBC.UA
Сосновський районний суд Черкас сьогодні, 23 травня, відхилив позов екс-мера Черкас Сергія Одарича до Черкаської міської ради про визнання неправомочним рішення про припинення його повноважень від 24 квітня.

Сосновський районний суд Черкас сьогодні, 23 травня, відхилив позов екс-мера Черкас Сергія Одарича (на фото) до Черкаської міської ради про визнання неправомочним рішення про припинення його повноважень від 24 квітня. Про це повідомляє телеканал "Інтер".

Резолютивну частину рішення зачитала суддя райсуду Олена Марцишевська.

Одарич відмовився визнавати правомочність рішення міськради.

Нагадаємо, 24 квітня 2013 р. в Черкасах депутати міськради відправили до відставки мера Сергія Одарича. Голосування в Черкаській міськраді було таємним. Воно проходило в режимі онлайн і транслювалося на офіційному сайті міської ради. 40 голосами "за" Одарич був відправлений у відставку. При цьому, загальна кількість депутатів в міській раді складає 60 осіб, не рахуючи самого Одарича.

Читайте також: Опозиція пропонує провести позачергові вибори мера і міськради Черкас

П'ять депутатів відмовилися брати участь в голосуванні. Виникла суперечка, чи можна рахувати 40 голосів "за" двома третинами депутатського скликання, якщо 61-м членом міської ради є сам мер. Проте, голова рахункової комісії Артур Савін оголосив рішення про відставку мера прийнятим.

Сергій Одарич народився 26 червня 1967 в Ніжині Чернігівської області. Обіймав різні посади в НРУ, Демократичному блоці України, партіях "Яблуко", "Батьківщина". Балотувався в депутати Київради. З квітня 2006 року - депутат Черкаської міської ради, керівник фракції "Справедливість". З 5 листопада 2006 обіймав посаду міського голови Черкас.

Читайте також: В Україні за день три мери були відправлені у відставку

Відставки мера Черкас Одаріча вимагали представники всіх фракцій міськради. На думку представника групи "Черкащина" Олександра Радуцького, завдяки діяльності Одарича, Черкаси стали першим містом, в якому ПР формально об'єднала свої зусилля з опозиційними фракціями. "Сергій Одарич став автором політичного дива - він своїми деструктивними діями об'єднав проти себе всі без винятку політичні сили регіону - як провладні, так і опозиційні. У місті, напевно, не залишилося нікого, хто може вірити його словам і обіцянкам мера, всім цим міфам про світле майбутнє і політ космічних кораблів. Громадян цікавлять прості проблеми - куди подівся колосальний бюджет розвитку, де обіцяні тролейбуси, чому зникає і просідає тільки що покладений асфальт", - сказав Радуцький.

Зазначимо, у Верховній Раді України зареєстрований проект постанови № 2991, ініційований народним депутатом від "Батьківщини" Миколою Томенком і депутатом від "Удару" Іриною Геращенко, "Про призначення позачергових виборів Черкаського міського голови і Черкаської міської ради".

Читайте також: Відставка мера в Черкасах - рахункова комісія міськради оголосила рішення прийнятим, Одарич проти

Згідно з проектом постанови пропонується призначити позачергові вибори Черкаського міського голови і Черкаської міської ради, на неділю, наступну після 60-денного терміну з дня набуття чинності цією постановою. Також згідно з проектом, Кабінет міністрів повинен забезпечити фінансування позачергових виборів.