Прогноз споживання нафти на 2013 р. підвищено до 90,8 млн бар./день, - МЕА

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) переглянули власний прогноз споживання нафти і нафтопродуктів світовою економікою у 2013 р. Прогноз був підвищений на 240 тис. бар./день до 90,8 млн бар./день. Щомісячна доповідь МЕА про стан і перспективи світового ринку нафти була опублікована сьогодні в Парижі.

Експерти Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) переглянули власний прогноз споживання нафти і нафтопродуктів світовою економікою у 2013 р. Прогноз був підвищений на 240 тис. бар./день до 90,8 млн бар./день.

Читайте також: Ціна нафти Urals у 2013 р. прогнозується на рівні близько 108 дол./бар., - експерти

Щомісячна доповідь МЕА про стан і перспективи світового ринку нафти була опублікована сьогодні в Парижі.

Очікується, що, в порівнянні з 2012 р., попит на нафту у світі у 2013 р. збільшиться на 930 тис. бар./день, або приблизно на 1%, зазначено в документі.

При цьому, як повідомляється, нафтовидобуток у світі у грудні 2012 р. скоротився на 170 тис. бар. - до 91,2 млн бар./день. В тому числі видобуток нафти у країнах ОПЕК у грудні впав до найнижчого рівня у 2012 р. і склав 30,65 млн бар./день. У грудні найбільш істотно зменшили видобуток нафти Саудівська Аравія та Ірак, йдеться в доповіді МЕА.

У той же час країни поза ОПЕК у грудні збільшили власний нафтовидобуток на 90 тис. бар./день, піднявши його до рівня 54,2 млн бар./день. Очікується, що у 2013 р. видобуток нафти поза ОПЕК досягне рівня 54,3 млн бар./день, збільшившись щодо 2012 р. на 980 тис. бар./день. Прогнозовані у 2013 р. темпи зростання видобутку нафти будуть найвищими з 2010 р., зазначають представники МЕА.

Читайте також: Середня за 2012 р. ціна нафтового "кошика" ОПЕК становить 109,47 дол./бар., - попередні дані

Додамо також, що первинна переробки нафти у світі за підсумками IV кварталу 2012 р. досягла рівня 75,9 млн бар./день. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, первинна переробка нафти у світі збільшилася на 1,5 млн бар./день, чому сприяла підвищена виробнича активність у Китаї, Індії та Росії. У тому числі в останні місяці 2012 р. зростання переробцы нафти також сприяло похолодання у країнах Азії і СНД, зазначено в доповіді МЕА.

Нагадаємо, раніше у грудні МЕА підвищило прогноз попиту на нафту у 2013 р. до 90,5 млн бар. на добу.
За прогнозами аналітиків, у 2013 році обсяг світового споживання "чорного золота" буде рости на 110 тис. барелів на добу. При цьому, як повідомлялося, попит на нафту з боку країн-учасниць ОПЕК не зміниться: 29,9 млн бар. на добу.

Основною причиною подібного перегляду прогнозу стало різке зростання попиту на нафту в Китаї. У країні, згідно з прогнозами МЕА, попит у 2013 р. складе 9,8 млн бар. на добу.

Зазначимо, раніше агентство Platts зафіксувало, що вже у вересні попит на нафту в Китаї виріс до рекордних значень у 9,8 млн бар. на день. За даними Platts, дані за вересень 2012 р. перевищили минулорічні показники за аналогічний період на 9,1%. При цьому був також побитий колишній рекорд в обсягах попиту на нафту з боку Китаю в 9,77 млн бар., показаний в лютому минулого року.

Читайте також: Видобуток нафти більш ніж задовольняє попит, - ОПЕК

При цьому в жовтні минулого року Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) зберегла свій прогноз попиту на нафту у 2013 р. на колишньому рівні - 89,55 млн бар./доба. Повідомлялося, що, таким чином, приріст споживання буде дорівнює 0,9%. Як зазначалося в доповіді ОПЕК, основне зростання видобутку нафти буде забезпечено за рахунок країн, що не входять до організації. США і Канада внесуть основний вклад у зростання пропозиції нафти на ринку і збільшать видобуток на 890 тис. бар./добу, йшлося в документі.

Нагадаємо, що США вже у 2013 р. обженуть Саудівську Аравію і Росію, вийшовши на перше місце у світі за обсягами виробництва рідких вуглеводнів і біопалива, зазначалося в оновленій версії прогнозу компанії British Petroleum. За даними BP, з 2013 р. по 2023 р. Росія буде займати друге місце з виробництва рідкого палива, а потім поступиться ним Саудівській Аравії. До 2027 р. Саудівська Аравія змістить США і знову стане нафтовим лідером світу.

Згідно із прогнозами BP plc, в цьому році відбудеться переділ світового енергоринку. "Сланцева революція" виведе США в лідери з видобутку нафти, і на цьому олімпі Америка зможе протриматися аж до 2030 р. Це не пройде безболісно: зростання пропозиції сировини буде загрожувати обвалом цін на нафту. У результаті країни ОПЕК будуть змушені знизити квоту на видобуток на 20%.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся