ОПЕК прогнозує попит на нафту в 2013 р. на рівні 89,55 млн бар./доба

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) зберегла свій прогноз попиту на нафту в 2013 р. на колишньому рівні - 89,55 млн бар./доба.

Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) зберегла свій прогноз попиту на нафту в 2013 р. на колишньому рівні - 89,55 млн бар./доба.

Таким чином, приріст споживання дорівнюватиме 0,9%, говориться в доповіді організації, повідомляє "Росія-24". При цьому основне зростання видобутку нафти буде забезпечено за рахунок країн, що не входять до ОПЕК. США і Канада внесуть основний внесок до зростання пропозиції нафти на ринку і збільшать здобич на 890 тис. бар./доба.

Читайте також: Ірак до 2020 р. збільшить видобуток нафти більш ніж в два рази - до 6,1 млн бар./доба, - IEA

Країни ОПЕК у вересні скоротили обсяг видбутку нафти на 265 тис. бар./доба до 31,08 млн бар./доба, що на 1 млн бар. перевищує встановлену квоту. Найбільше зниження видобутку було зафіксоване в Анголі, Нігерії і Алжирі, тоді як Саудівська Аравія наростила обсяги на 40 тис. бар./доба до 9,85 млн бар./доба.

Як повідомлялося, експерти ОПЕК 11 вересня трохи підвищили власний прогноз споживання нафти в світі в 2012 р. Очікується, що в 2012 р. споживання нафти в світі складе 88,74 млн бар./день. Місяцем раніше цей показник прогнозувався на рівні 88,72 млн бар./день. Експерти ОПЕК вважають, що пропозиція нафти на світовому ринку до закінчення 2012 р. буде перевищувати попит.

Читайте також: Нафтовидобуток у світі за підсумками липня 2012 р. склав 90,7 млн бар./день

Очікується, що в 2012 р. попит на нафту в світі збільшиться щодо попереднього року на 850 тис. бар./день, або на 0,97%.

Експерти ОПЕК також вважають, що в III і IV кварталах 2012 р. попит на нафту в світі буде помітно вище, ніж у першому півріччі. Так, поквартальне споживання нафти в світі в 2012 р., як випливає з доповіді ОПЕК, може скласти:

- I квартал - 87,85 млн бар./день;
- II квартал - 87,56 млн бар./день;
- III квартал - 89,61 млн бар./день;
- IV квартал - 89,92 млн бар./день. 

Відзначимо, що, за даними експертів Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), в цілому у 2012 р. споживання нафти у світі складе 89,9 млн бар./день. У той же час світовий видобуток нафти експерти МЕА оцінили в 90,7 млн бар/день.

У травні ц.р. в ОПЕК заявили про те, що світовий видобуток нафти дозволяєпокрити весь ринковий попит на "чорне золото", при цьому зберігаючи запас додаткової міцності. Крім того, в організації повідомили про намір збільшувати виробництво, щоб "збити" ціни на нафту до 100 дол./бар.

ОПЕК - міжнародна міжурядова організація, створена нафтовидобувними державами на конференції у Багдаді 10-14 вересня 1960 р. з метою стабілізації цін на нафту. На даний час в ОПЕК входять Іран, Ірак, Кувейт, Саудівська Аравія, Венесуела, Катар, Лівія, Об'єднані Арабські Емірати, Алжир, Нігерія, Еквадор і Ангола. Члени організації контролюють приблизно дві третини розвіданих запасів нафти на планеті. ОПЕК забезпечує 40% світового видобутку та половину світового експорту цієї дорогоцінної сировини.

Нагадаємо, за даними нафтової компанії ВР, на кінець 2011 р. запаси нафти збільшилися до 1,653 млрд бар. проти 1,526 млрд наприкінці 2010 р. При поточному рівні споживання доведених запасів у світі вистачить на 54 роки при збереженні нинішнього обсягу видобутку.

Зростання видобутих запасів пов'язане з тим, що нові технології дозволяють компаніям вести розвідку і видобуток у раніше недоступних районах, а високі світові ціни на нафту роблять вигідним її вилучення з таких джерел, як, наприклад, канадські нафтоносні піски і глибоководні родовища. Найбільші у світі запаси нафти належать Венесуелі - 297 млрд бар., в основному важкої нафти в поясі Оріноко. На другому місці Саудівська Аравія з 265 млрд бар. і на третьому - Канада, чиї нафтоносні піски містять, за оцінкою ВР, 175 млрд бар.

При цьому основна частина світових запасів знаходиться в руках державних компаній, чиї інвестиції залежать скоріше від політичної обстановки, а не від економічної ситуації, попереджає компанія. Таким чином, навіть при підвищенні світового попиту деякі родовища можуть залишитися неосвоєними.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся