Комітет сенату США з закордонних справ проголосував за законопроект про "список Магнітського". Документ, за яким вводяться візові санкції відносно ряду російських чиновників, винних, на думку американської сторони, у смерті юриста Сергія Магнітського, був прийнятий одноголосно.
Комітет сенату США з закордонних справ проголосував за законопроект про "список Магнітського". Документ, за яким вводяться візові санкції відносно ряду російських чиновників, винних, на думку американської сторони, у смерті юриста Сергія Магнітського, був прийнятий одноголосно, передає Reuters.
Тепер документ чекає ще схвалення самим конгресом, а також сенатом. Крім того, його має підписати Президент США.
Проте експерти зазначають, що доля законопроекту про введення "списку Магнітського", незважаючи на одноголосне схвалення на даному етапі, як і раніше залишається неясною. Адміністрація Барака Обами противиться його прийняттю через ризики ускладнити американо-російські відносини. Раніше Росія заявила, що вживатиме у відповідь аналогічні заходи.
На початку червня комітет схвалив проект закону. Голосування мало відбутися 19 червня, проте його відклали на прохання одного із сенаторів. Однак, оглядачі відзначали, що рішення відкласти голосування було прийняте після зустрічі Президентів Путіна та Обами на саміті G20 в Мексиці. Те, що це питання обговорювалося в ході переговорів двох лідерів, підтвердив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. Хоча, за його словами, ця тема посіла незначне місце.
Нагадаємо, що в проекті закону про заборону на в'їзд в США містяться прізвища 60-ти російських чиновників, причетних до смерті в СІЗО юриста фонду Hermitage Capital Сергія Магнітського. В основному це представники силових відомств і судді.
Додамо, раніше з'явилася інформація, що нова редакція даного законопроекту містить пункт про засекречування імен російських чиновників, яким буде заборонений в'їзд в Сполучені Штати. Прізвища чиновників можуть бути приховані від громадськості, зокрема, в тому випадку, якщо того вимагатимуть "інтереси національної безпеки" США. Багато сенаторів заявили про неприпустимість подібного кроку. На думку прихильників введення санкцій відносно російських чиновників, засекречування "списку Магнітського" може девальвувати його ефективність.
Ініціатива введення "списку Магнітського" завжди викликала сильне роздратування з боку Москви. Раніше МЗС РФ попереджав, що дії американських законодавців можна розцінювати як "втручання у внутрішні справи Росії". При цьому в Москві не раз натякали, що можуть дати Вашингтону симетричну відповідь, прийнявши аналогічний список американських чиновників.
Однак, тільки США справа не обмежується. Наприкінці жовтня минулого року в парламент Канади також був внесений законопроект про візові санкції щодо російських чиновників, причетних до кримінального переслідування Магнітського. Пізніше депутат національних зборів Франції Жак Ланг виступив з аналогічною пропозицією до французького МЗС.
Резолюцію, в якій висловлюється підтримка ініціатив членів сенату США і Європарламенту про введення санкцій відносно російських чиновників прийняли і в Нідерландах.
У грудні 2011 року депутати Європарламенту запропонували ввести "повсюдну заборону на території Євросоюзу на в'їзд і заморожування фінансових активів осіб, причетних до катувань і загибелі Магнітського, а також до приховування скоєних злочинів по даній справі".
Сергій Магнітський помер у московському слідчому ізоляторі в 2009 році. Справа стосовно нього була припинена, однак пізніше її поновили. Як вважають у фонді Hermitage Capital, кримінальне переслідування юриста почалося після того, як він заявив про розкриття схеми великого розкрадання коштів з бюджету.