У Швейцарії профільний комітет парламенту рекомендував відхилити податковий договір з США. Перевага противників угоди склала лише один голос - проти проголосували сім парламентаріїв, шість підтримали договір. Голосування відбулося в комітеті з економіки верхньої палати.
У Швейцарії профільний комітет парламенту рекомендував відхилити податковий договір з США. Перевага противників угоди склав лише один голос - проти проголосували сім парламентаріїв, шість підтримали договір, передає Reuters. Голосування відбулося в комітеті з економіки верхньої палати.
Нагадаємо, що угода Швейцарії та США дозволить Вашингтону, в разі набуття чинності, отримувати дані про американських вкладників швейцарських банків.
Читайте також: Франція підозрює швейцарський UBS в сприянні ухильникам
Провал договору в комітеті з економіки не означає, що він не буде ухвалений. Нижня і верхня палати швейцарського парламенту мають найближчим часом за нього проголосувати. Експерти припускають, що в кінцевому підсумку спірне угода буде схвалена через сильного натиску з американської сторони.
Нагадаємо, з 1 лютого 2013 р. в Швейцарії набув чинності прийнятий під тиском США закон "Про міжнародну допомогу в податкових питаннях", відповідно до якого дані про дії іноземних клієнтів швейцарських банків можуть стати надбанням правоохоронних органів держав, з яких ті приїхали. Приводом для розкриття банківської таємниці можуть стати підозри в порушенні податкового законодавства.
"У запитах має міститися опис дій клієнта банку. Запити, здійснені з метою отримання інформації про клієнтів, не будуть прийматися", - наголошувалося в повідомленні уряду Швейцарії.
Читайте також: Лідери країн ЄС мають намір знищити банківську таємницю
Раніше найбільший швейцарський банк UBS заплатив владі США 780 млн дол і був змушений розголосити імена понад 4 тис. своїх американських клієнтів за припинення кримінального переслідування. Нині США розслідують діяльність таких швейцарських банків, як Julius Baer і Credit Suisse.
Розслідування проти UBS почала також Франція. Місцевий підрозділ банку звинувачується в допомозі заможним французам на початку і середині 2000-х років відводити кошти до Швейцарії, приховуючи їх від французького оподаткування.
Варто також нагадати, що на останньому саміті глав держав і урядів Євросоюзу, прийнято рішення про автоматичне обмін інформацією про вклади, що практично знищує поняття банківської таємниці.
Читайте також: У Швейцарії скасована банківська таємниця
Європейські лідери домовилися в Брюсселі, по-перше, про те, що до кінця поточного року має бути оформлене посилення закону ЄС про стягування податку з відсотків по банківському вкладу. Фактично це означає кінець існування банківської таємниці для громадян за меж союзу. По-друге, Євросоюз має намір покласти край широко поширеній практиці великих концернів, які, використовуючи діри в національних законодавствах, відводять свої мільярдні прибутки від оподаткування. Відповідні пропозиції повинні бути представлені вже в кінці 2013 року.