ua en ru

PRISM допомогла запобігти вибуху на Нью-Йоркській біржі

Автор: RBC.UA
Таємна програма стеження за переговорами в США під кодовою назвою PRISM допомогла запобігти більше 50 терактам, зокрема спроби вибуху будівлі Нью-Йоркської фондової біржі.

Таємна програма стеження за переговорами в США під кодовою назвою PRISM допомогла запобігти більше 50 терактам, зокрема спроби вибуху будівлі Нью-Йоркської фондової біржі (NYSE). Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

З такими словами на захист програми виступив заступник директора ФБР Шон Джойс (на фото). Він додав, що саме завдяки PRISM владі вдалося дізнатися про переговори жителя Канзас-Сіті Халіда Уаззані з якимось екстремістом з Ємену, які збиралися розмістити бомбу в будівлі NYSE на Уолл-Стріт в Нью-Йорку.

"Уаззані забезпечував інформацією і надавав підтримку при підготовці цього теракту" - повідомив Джойс.

Читайте також: Спонсори Обами отримали високі дипломатичні посади в Європі

Втім, багато хто вважає цей приклад не особливо показовим і притягнутим за вуха у спробі виправдати існування програми масового стеження за телекомунікаціями. Що стосується справи про вибух NYSE, то, як писали у Wired, Уаззані за фактом визнав себе винним тільки у відмиванні грошей і жодного слова не було сказано про пособництво плану по вибуху Нью-Йоркської біржі.

Іншим згаданим Джойсом випадком успішної роботи програми стеження за переговорами стало розкриття відомостей про те, що житель Сан-Дієго надавав фінансову допомогу терористичним угрупуванням з Сомалі.

Читайте також: У США попереджено більше 50 терактів за період з 11 вересня 2001 р

Під час виступу в Комітеті з розвідки палати представників Конгресу США керівник Агентства національної безпеки США генерал Кіт Александер заявив, що з 11 вересня 2001 р. вдалося запобігти 50 терактам. Керівник АНБ заявив, що розвідслужба діяла тільки на користь національної безпеки.

За останні роки секретні програми захищали США і союзників від погроз з боку терористів по всьому світі, запевняє він. Дії Едварда Сноудена він вважає такими, що шкодять безпеці США. Він заподіяв непоправного збитку.

Читайте також: Еквадор може розглянути питання про надання притулку Едварду Сноудену

Раніше Президент США Барак Обама виступив на захист Агентства національної безпеки, заявивши, що програма спостереження за інтернет-переговорами і телефонними дзвінками абсолютно прозора і служить інтересам суспільства.

Республіканець Джастін Амаш має намір покласти край урядовому стеженню, здійснюваному без належної правової процедури. У роботі знаходиться законопроект під назвою LIBERT-E. Пафосна назва є абревіатурою для Limiting Internet and Blanket Electronic Review of Telecommunications and Email Act ("Акт обмеження спостереження за Інтернетом, телекомунікаціями і електронною поштою").

Ініціатори законопроекту республіканець Амаш і демократ Джон Коньєрс заявили:"Ми визнаємо, що вільні країни повинні брати участь в таємних операціях час від часу, щоб захистити своїх громадян. Вільні країни не повинні, проте, для цього ховатися під негласними судовими рішеннями. Секретні ухвали суду порушують закон. Вони запобігають суспільним дискусіям по найважливіші питання політики, і вони зупиняють конгрес від виконання своїх обов'язків по розробці і ухваленню діючих законів замість даремних. Секретні програми повинні діяти таємно, але про сам факт їх існування громадськість повинна знати".

Законопроект може збільшити ступінь відвертості інформації, що надається як Конгресу, так і народу, але фахівці вважають, що помітних змін в законодавстві не відбудеться.