ua en ru

Еквадор може розглянути питання про надання притулку Едварду Сноудену

Автор: RBC.UA
Еквадор може розглянути питання про надання притулку викривач американської розвідки Едварду Сноуденом. Таку заяву зробив в Лондоні міністр іноземних справ латиноамериканської держави Рікардо Патина. Можливе надання політичного притулку Едварду Сноуденом розглядатиметься більш ретельно, ніж у випадку з творцем ресурсу WikiLeaks Джуліаном Ассанжем.

Еквадор може розглянути питання про надання притулку викривач американської розвідки Едварду Сноуденом. Таку заяву зробив в Лондоні міністр іноземних справ латиноамериканської держави Рікардо Патина, передає новинне агентство AVN.

"Ви можете звернутися за допомогою до уряду Еквадору, і ми готові розглянути цей запит", - сказав дипломат. Він також додав, що можливе надання політичного притулку Едварду Сноуденом розглядатиметься більш ретельно, ніж у випадку з творцем ресурсу WikiLeaks Джуліаном Ассанжем.

Читайте також: У США заведена кримінальна справа на викривача з ЦРУ (відео)

Нагадаємо, Сноуден 7 червня розповів про "справжнє занятті спецслужб Сполучених Штатів". Мова йшла про те, що розвідслужби США можуть отримати доступ до серверів провідних комп'ютерних та інтернет-компаній, включаючи Google, Facebook, Apple і Yahoo. Дія секретної програми PRISM будувалося на основі Закону про контроль за діяльністю іноземних розвідок (FISA) і Protect America Act (PAA), який розв'язав силовикам руки і дозволяв вести стеження за іноземцями за межами США без санкції суду.

Пізніше американські спецслужби визнали існування даної програми, проте запевнили, що стеження велося з дозволу суду. Витік у ЗМІ даних про програму PRISM вони назвали "сумним і гідним осуду" актом, який підриває безпеку країни. За допомогою секретної програми, запевняють спецслужби, вдалося запобігти десятки потенційних терактів у Сполучених Штатах.

В даний час 29-річний американець шукає політичний притулок у будь-якій країні, "яка підтримує свободу слова". За останніми даними, він знаходиться в Гонконгу.

Читайте також: Google, Facebook і Microsoft мають намір розкрити інформацію про запити спецслужб

Влада США наполягають, що за місцевими законами збір інформації не заборонений законодавством.

Наприкінці минулого тижня в США розпочато кримінальне переслідування Сноудена. "Відносно Сноудена заведено кримінальну справу. Його дії заподіяли шкоду безпеці нашої країни. Ми будемо домагатися, щоб ця людина б притягнутий до відповідальності за витік секретних даних", - заявив директор ФБР Роберт Мюллер, вступаючи в Палаті представників США.