Придністров'я, яке відкололося від Молдови готове надати свою територію для російських тактичних ракет у відповідь на пропозицію Румунії розмістити елементи протиракетної оборони США.
Придністров'я, яке відкололося від Молдови готове надати свою територію для російських тактичних ракет у відповідь на пропозицію Румунії розмістити елементи протиракетної оборони США, повідомляє Reuters.
Про це заявив Ігор Смирнов, президент цієї невизнаної республіки, який знаходиться зараз в Москві. Він відзначив, що Тирасполь не звертався з цього питання з офіційним проханням до РФ, що підтримує російськомовне Придністров'я, де розташовані 1500 російських військовослужбовців і 500 військових миротворців.
Плани Румунії, члена НАТО, розмістити ракети-перехоплювачі знову викликали стурбованість Москви. В кінці 2008 р. до оголошеної "перезавантаження" в російсько-американських відносинах РФ загрожувала розмістити оперативно-тактичні комплекси Іскандер''''у Калінінградській області, виражаючи незгоду з планами колишньої адміністрації США розгорнути ешелон ПРО в Польщі та Чехії.
Слід зауважити, що нова прозахідна влада Молдови, яка взяла курс на зближення з Румунією, наполягає на якнайшвидшому виведенні з Придністров'я російських військовослужбовців.
Придністров'я відкололося від Молдови в результаті конфлікту, який почався ще за радянських часів (1989 р.), після отримання Молдовою незалежності. Він привів до збройного протистояння і численних жертв з обох сторін навесні і влітку 1992 року. Збройні дії були припинені після втручання Росії. Російські війська виступили на стороні Придністров'я, атакували молдовські частини і змусили їх відступити, а потім підписати мирну угоду. На даний момент жодна з країн-учасниць ООН не визнала незалежність ПМР.
Відзначимо, що з моменту свого утворення, Придністров'я залишається головним коридором, через який до України надходить контрабандна продукція. В основному це куряче м'ясо, сигарети, спиртне, автомобілі, ліки. Товари офіційно ввозяться на територію ПМР, а після цього в обхід прикордонних переходів потрапляють на територію України. Доказом цього є той факт, що відповідно до офіційної статистики ПМР середньостатистичний пріднестровець вживає вищевказаних продуктів у кілька разів більше, ніж теоретично здатний. Наприклад, споживання курячого м'яса становить 120 кг на рік, що у 10-12 разів перевищує показники країн Євросоюзу. За приблизними підрахунками, український бюджет втрачає близько 200 млн долл. на рік через контрабанду з території Придністров'я.