ua en ru

Президент ФРБ Канзасу сподівається на зменшення обсягів інтервенцій ФРС на ринку цінних паперів

Автор: RBC.UA
Президент Федерального резервного банку Канзасу Естер Джордж висловила надію на швидке зменшення обсягів інтервенцій Федеральної резервної системи на ринку цінних паперів.

Президент Федерального резервного банку Канзасу Естер Джордж (на фото) висловила надію на швидке зменшення обсягів інтервенцій Федеральної резервної системи на ринку цінних паперів, передає Reuters.

У рамках політики "кількісного пом'якшення" ФРС щомісячно викуповує 85 млрд дол цінних паперів, з яких 40 млрлд дол припадає на іпотечні цінні папери, а 45 млрд дол - на довгострокові зобов'язання федерального казначейства.

"Я сподіваюся, що в майбутньому нам представитися можливість зменшити обсяги викупу цінних паперів", - сказала Джордж. Вона також додала, що заяви ФРС про можливість гнучкої політики щодо інтервенцій на ринку не потрібно трактувати як намір організації збільшити обсяг викупу цінних паперів.

Читайте також: Інвестори зазнають втрат через стимулювання економіки центробанками, - Баффетт

Крім того, глава ФРБ Канзасу висловила побоювання, що відхід ФРС від м'якої монетарної політики може викликати проблеми для ринку. "Я вважаю, що нам потрібна така відмова від "кількісного пом'якшення", що не призведе до зростання вартості кредитування, ставок по іпотеці", - зазначила Джордж.

Під час останнього засідання Комітету з операцій на відкритому ринку ФРС Джордж стала єдиним членом правління організації, яка не підтримала продовження нинішньої політики ФРС.

Останнім часом серед членів ФРС все більше розмов про необхідність хоча б часткового згортання стимулюючих програм. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також поліпшення з осені прогнозу щодо економічного зростання США має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У разі, якщо ситуація на ринку праці покращиться, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще кілька представників ФРС.

Читайте також: У ФРС заговорили про припинення програми "Кількісного пом'якшення" до кінця 2013 р

Члени Комітету з операцій на відкритому ринку (FOMC) не завжди сходяться в думках щодо термінів та обсягів згортання QE3. При цьому деякі аналітики вважають, що заяви про закінчення програми QE3 - хороша ознака, що свідчить про те, що ФРС вірить у силу американської економіки.

Голова ФРС Бен Бернанке також зазначав, що вкрай стурбований тим фактом, що після чотирьох років дії програм кількісного пом'якшення 11,7 млн. американців залишаються без роботи.

Зазначимо, що на початку квітня ФРС США прогнозувала скорочення QE3 не раніше кінця 2013 р.

Читайте також: ФРС США може понизити обсяг покупки іпотечних паперів

Нагадаємо, 13 вересня 2012 р. ФРС США оголосила новий раунд "кількісного пом'якшення", в рамках якого буде щомісяця купувати іпотечні облігації на 40 млрд дол Крім того, ФРС продовжила очікуваний період збереження облікової ставки поблизу нуля до середини 2015 р.

До QE3, з 2008 р., Федеральний резерв провів два раунди кількісного пом'якшення, закачавши в фінансову систему 2,3 трлн дол через покупку іпотечних облігацій, зобов'язань таких урядових агенцій, як Fannie Mae і Freddie Mac, і казначейських облігацій США. За допомогою виключно м'якої грошово-кредитної політики ФРС сподівається поліпшити ситуацію на ринку праці.