Президент Південної Осетії Едуард Кокойти погодився піти у відставку

В Цхінвалі завершилися переговори між екс-кандидатом у президенти Південної Осетії Аллою Джиоєвою і представником адміністрації президента Росії Сергієм Винокуровим. Підсумком переговорів став пакет угод, підписаних Президентом республіки Едуардом Кокойти і Аллою Джиоєвою, відповідно до яких 10 грудня 2011р. Президент йде у відставку, а Джиоева виведе своїх прихильників з центральної площі Цхінвалі. Також вона отримує право брати участь у президентських виборах 25 березня 2012 р

В Цхінвалі завершилися переговори між екс-кандидатом у президенти Південної Осетії Аллою Джиоєвою і представником адміністрації президента Росії Сергієм Винокуровим. Підсумком переговорів став пакет угод, підписаних Президентом республіки Едуардом Кокойти і Аллою Джиоєвою, відповідно до яких 10 грудня 2011р. Президент йде у відставку, а Джиоева виведе своїх прихильників з центральної площі Цхінвалі. Також вона отримує право брати участь у президентських виборах 25 березня 2012 р.

До проведення повторних виборів тимчасово виконуючим обов'язки глави республіки буде прем'єр-міністр Вадим Бровцев.

Крім того, угодою передбачено, що 10 грудня ц.р. на екстреному засіданні буде розглянуто прохання про відставку генерального прокурора Південній Осетії Таймураза Хугаева, його заступника Ельдара Кокоева та голови Верховного суду республіки Ацамаза Біченова.

Одному з представників опозиції буде надано посаду віце-прем'єра в уряді Південної Осетії. Кандидатура його буде узгоджена пізніше.

Гарантом виконання даних угод виступає російська сторона в особі адміністрації президента РФ.

Вчора Едуард Кокойти заявляв, що буде здійснювати свої повноваження до тих пір, поки не покладе кінець "помаранчевої революції" в республіці. "У мене закінчився конституційний термін моїх повноважень, і я маю намір передати їх відповідно до закону. Тому я нікуди не збираюся йти, поки не буде покладено край «помаранчевій революції». Моєму відходу від влади перешкоджають ті, хто сьогодні мітингує на площі", - сказав Президент.

Він також зазначив, що всі суспільно-політичні процеси у Південній Осетії повинні відповідати закону і всі громадяни повинні дотримуватися законності.

Ситуація в республіці загострилася після того, як Верховний суд Південної Осетії визнав другий тур президентських виборів, який відбувся 27 листопада недійсним. Згідно з опублікованими даними Центральної виборчої комісії, перемогу на виборах здобула опозиційний кандидат Алла Джиоева. Нові вибори призначені на 25 березня 2012 р., при цьому, згідно з судовим рішенням, Джиоева не зможе прийняти в них участі.

Джиоєва, не погодившись з рішенням Верховного суду, оголосила себе Президентом Південної Осетії, а її прихильники почали акції протесту в центрі Цхінвалі, вимагаючи визнати перемогу свого кандидата. 3 грудня 2011 р. прихильники Джиоєвої озвучили свої основні вимоги: визнання підсумків президентських виборів, відставка чинного Президента, генпрокурора і голови Верховного суду та звільнення політв'язнів. Крім того, прихильники Джиоєвої призначили її інавгурацію в якості президента Південної Осетії на 10 грудня 2011 р. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся