Президент Венесуели Ніколас Мадуро оголосив про створення в країні "загонів робітничого ополчення" для захисту "боліваріанської революції". За словами Мадуро, робітниче ополчення увійде до складу Збройного народного ополчення Венесуели, створеного попереднім Президентом країни Уго Чавесом. Скільки осіб увійде до нього, поки невідомо. Загальна чисельність Збройного народного ополчення Венесуели складає 120 тис. осіб.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро (на фото) оголосив про створення в країні "загонів робітничого ополчення" для захисту "боліваріанської революції", передає Associated Press. За словами Мадуро, робітниче ополчення увійде до складу Збройного народного ополчення Венесуели, створеного попереднім Президентом країни Уго Чавесом. Скільки осіб увійде до нього, поки невідомо. Загальна чисельність Збройного народного ополчення Венесуели складає 120 тис. осіб.
"Численні загони ополченців робітничого класу, готові захистити нашу батьківщину, вселятимуть пошану до самих робітників, - сказав Мадуро. - На цьому світі, де імперії борються за контроль територій, слабким не місце. Ми повинні навчитися вселяти до себе пошану".
Як відзначають критики Президента, Мадуро побоюється втратити владу - економіка Венесуели, незважаючи на великі запаси нафти, зазнає серйозних труднощів; у країні не вистачає продуктів харчування, а також засобів елементарної гігієни.
Читайте також: Перерахунок голосів на виборах Президента Венесуели не виявив порушень (відео)
Нагадаємо, що дострокові вибори Президента Венесуели відбулися 14 квітня - вони були призначені після смерті Уго Чавеса.
За офіційними даними, кандидат від опозиції Енріке Капрілес поступився кандидатові від правлячої партії Ніколасу Мадуро менше 2% голосів виборців: за Мадуро проголосували 50,8% виборців, а за його суперника - 49,1%.
Проте опозиція зажадала скасування результатів виборів, заявивши про численні порушення і підтасовування. Під час хвилювань у Венесуелі, що послідували після президентських виборів, дев'ять осіб загинули, десятки отримали поранення.
Читайте також: США не втручалися у вибори Президента Венесуели, - Обама
Капрілес зажадав перерахунку голосів, заявивши, що без цього заходу не визнає обрання Мадуро Президентом. Прихильники опозиціонера підтримали його вимогу. Держдепартамент США також заступився за губернатора Міранди. Позицію Вашингтона розділили Панама і Парагвай. Перерахунок голосів нічого не дав.
При цьому Президент США Барак Обама заявив, що США не здійснювали якого-небудь втручання в недавні вибори Президента Венесуели.
Зазначимо, Мадуро раніше заявив про підготовлюваний на нього замах. В організації змови проти себе венесуельський лідер підозрює екс-президента Колумбії Альваро Урібе, а також колишніх заступників державного секретаря США у справах Західної півкулі Отто Рейча і Роджера Нор'єга.
Читайте також: Новообраний Президент Венесуели Мадуро приніс присягу
Нагадаємо, що колишній Президент країни Уго Чавес в грудні 2012 р. перед тим, як відправитися на Кубу для лікування ракової пухлини, закликав співгромадян у випадку, якщо лікування буде безрезультатним, проголосувати за Мадуро, який тоді займав посаду віце-президента.
Сам Уго Чавес, який займав посаду Президента Венесуели з 1999 р., помер в Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, який був виявлений у нього в 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичною позицією і підтримкою бідних верств населення.