Президент Туреччини Абдулла Гюль звинуватив членів Євросоюзу у спробі перешкодити вступу його країни до ЄС.
Президент Туреччини Абдулла Гюль звинуватив членів Євросоюзу у спробі перешкодити вступу його країни до ЄС.
А.Гюль заявив, що на шляху Туреччини влаштовують "несправедливі та штучні" перешкоди, але відмовився розголошувати подробиці цих звинувачень. Глава держави також пообіцяв, що Туреччина добиватиметься членства в Євросоюзі і висловив готовність виконати всі необхідні для цього вимоги.
Проти вступу Туреччини до Євросоюзу заперечують два найбільші члени ЄС - Франція та Німеччина, які вважають, що влада Туреччини має активніше захищати свободу слова і віросповідання.
Нагадаємо, 28 липня міністр закордонних справ ФРН Гідо Вестервелле заявив, що Німеччина за всебічне зближення Туреччини з Європою, проте членство цієї країни в ЄС в даний час неможливо.
За словами німецького міністра, федеральний уряд виступає за виконання договорів та угод, які допускають можливість вступу Туреччини до ЄС. У той же час Г.Вестервелле відзначив, що переговори з Туреччиною повинні вестися "чесно, надійно, діловито і без задніх думок", підкресливши, що вступ Туреччини в Євросоюз в даний час неможливий.
Відзначимо, Євросоюз веде переговори з Анкарою про вступ з 2005 р., проте вони просуваються з великими труднощами. Це викликано, в першу чергу, неврегульованим конфліктом Туреччини і Кіпру. Берлін і Париж є головними противниками приєднання Туреччини до Євросоюзу, вважаючи за краще "привілейоване партнерство" з цією країною.
У той же час прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон виступає за прийом Туреччини в ЄС. У ході візиту до Анкари в липні ц.р., він висловив невдоволення з приводу повільного просування переговорів і побічно піддав критиці за це Берлін і Париж.
Раніше, 21 травня ц.р. Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун рекомендував владі Туреччини зайняти більш активну позицію у врегулюванні конфліктів з Вірменією і Кіпром.