ua en ru

Президент Польщі стурбований справою Власенка і парламентською кризою в Україні

Автор: RBC.UA
Президент Польщі Броніслав Коморовський висловив стурбованість розвитком ситуації в Україні, зокрема у зв'язку з позбавленням депутатського мандата Сергія Власенк, парламентською кризою і пов'язаним з цим ризиком відстрочення підписання договору про асоціацію. Про це, коментуючи зустріч Президента Польщі і лідера партії "Удар" Віталія Кличка, заявив міністр канцелярії Президента РП Яромір Соколовський.

Президент Польщі Броніслав Коморовський висловив стурбованість розвитком ситуації в Україні, зокрема у зв'язку з позбавленням депутатського мандата Сергія Власенк, парламентською кризою і пов'язаним з цим ризиком відстрочення підписання договору про асоціацію. Про це, коментуючи зустріч Президента Польщі і лідера партії "Удар" Віталія Кличка (обидва - на фото), заявив міністр канцелярії Президента РП Яромір Соколовський, повідомляє польський телеканал TVN24.

Соколовський зазначив, що однією з головних тим зустрічі політиків була внутрішня ситуація в Україні в контексті виконання умов для підписання угоди про асоціацію на саміті Східного партнерства восени цього року.

"Президент висловив стурбованість розвитком ситуації в Україні, зокрема, у зв'язку з позбавленням депутатського мандата Сергія Власенка і пов'язаним з цим ризиком відстрочення підписання договору про асоціацію. Він вказав на необхідність реалізації не тільки владою, але і опозицією кроків, які наблизять реалізацію пріоритетного завдання, яким, на думку Броніслава Коморовського і Віталія Кличко, є підписання угоди ще в цьому році", - сказав Соколовський.

Читайте також: Якщо Україна не підпише УА з ЄС в 2013 р., то не зробить цього до 2015 р., - посол Польщі

Нагадаємо, що ВАСУ позбавив Власенка мандата 6 березня. На це рішення вже відреагували в Європарламенті, Єврокомісії, Раді Європи і ПАРЕ, відзначивши, що позбавлення депутата мандата у такий спосіб не відповідає європейським цінностям і що це рішення віддаляє Україну від підписання угоди про асоціацію з ЄС.

Соколовський також повідомив, що Коморовський висловив надію, що, згідно з декларацією Верховної Ради України про євроінтеграцію, парламент почне роботу над законопроектами, які дадуть можливість здійснити очікувані реформи, від яких залежить рішення ЄС по підписанню угоди про асоціацію.

Читайте також: Не може бути сумнівів в зацікавленості ЄС підписати УА з Україною, - Фюле

"Президент висловив надію, що, згідно з прийнятою декларацією, Верховна Рада почне роботу над затвердженням законодавчих актів для реалізації очікуваних реформ, від яких залежить вирішення ЄС щодо цього договору", - сказав Соколовський.

Кличко, за його словами, також поділився з Коморовським своєю оцінкою останніх подій в Україні, зокрема, про заплановані вибори мера Києва.

Читайте також: Янукович підписав указ про євроінтеграцію України

Зазначимо, Польща є одним з основних адвокатів євроінтеграції України. Раніше посол Польщі в Україні Генріх Литвин заявив, що у разі непідписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС в 2013 р., наступний шанс у України буде не раніше 2015 р. За його словами, з погляду політичного календаря подій в Євросоюзі, 2013 р. - це для України останній шанс підписати угоду про асоціацію в перспективі коротко- або навіть середньостроковій через дворічну перерву, пов'язану з виборами в Європарламент і зміною керівництва ЄС.

Питання євроінтеграції України обговорювалося на тижні в Європарламенті. Євродепутати в цілому визнають необхідність партнерства з Україною, проте вказують на цілу низку проблем з демократією. Єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле відзначив, що ЄС вельми зацікавлений в підписанні угоди про асоціацію з Україною.

Читайте також: Розвиток громадянського суспільства в Україні і Білорусі знаходиться на різних етапах, - посол Польщі

Нагадаємо, на саміті Україна - ЄС 25 лютого Янукович заявив, що європейська інтеграція України не підлягає ревізії. Україна чекає підписання угоди про асоціацію з ЄС, включаючи положення про зону вільної торгівлі, в листопаді 2013 р. на саміті Східного партнерства у Вільнюсі.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня 2012 р. - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідне підписання і ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС багато разів відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішню ситуацію в Україні.