ru ua

Президент призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі (відео)

Автор: RBC.UA
Президент Віктор Янукович указом № 210 призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Президент Віктор Янукович указом № 210 призначив Петра Порошенка міністром економічного розвитку і торгівлі. Про це повідомляє прес-служба Президента України.

Петро Порошенко народився 26 вересня 1965 р. у м. Болград (Одеська обл.). У 1989 р. закінчив факультет міжнародних відносин і міжнародного права Київського університету ім. Т. Шевченка за спеціальністю "економіст-міжнародник".

В 1990-1991 рр.. Порошенко працював заступником генерального директора об'єднання малих підприємств і підприємців "Республіка". 1991-1993 рр.. - Гендиректор АТ "Біржовий дім "Україна". 1993-1998 рр.. - Гендиректор ЗАТ "Український промислово-інвестиційний концерн", президент ВАТ "Завод "Ленінська кузня", голова ради АКБ "Мрія", голова наглядової ради ВАТ "Вінницька кондитерська фабрика" .

У 1998 р. Порошенко обраний народним депутатом Верховної Ради III скликання. Увійшов до фракції СДПУ (о). Після виходу з фракції очолив партію "Солідарність" та її фракцію у ВР.

У 2002 р. Порошенко став членом фракції "Наша України", увійшов до президії партії НСНУ, обраний народним депутатом ВР IV скликання, де очолив комітет з питань фінансів і банківської діяльності.

З лютого по вересень 2005 р. - секретар Ради національної безпеки і оборони. З лютого 2007 р. - голова Ради НБУ.
З жовтня 2009 р. по березень 2010 р. Порошенко працював міністром закордонних справ у другому уряді Юлії Тимошенко (призначений Президентом Віктором Ющенком).

Лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов сьогодні сказав, що Петро Порошенко вийде на роботу в якості міністра вже найближчого понеділка - 26 березня.

Також Єфремов впевнений, що Порошенко буде якісно виконувати свої обов'язки міністра.

Очолити міністерство йому офіційно запропонували 23 лютого. Раніше посаду міністра економічного розвитку і торгівлі посідав нинішній секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв. 14 лютого Президент звільнив Клюєва з посади і призначив секретарем РНБО. З того часу посаду міністра економічного розвитку і торгівлі була вакантною.

Однією з причин затримки з призначенням, джерела "Комерсант-Україна" називають незгоду Порошенка із запропонованим постом глави Мінекономрозвитку - він хотів посісти крісло глави Мінфіну, яке віддали Юрію Колобову. Крім того, на відміну від попередніх кулуарних призначень, це зробили публічним - після співбесіди Порошенко було доручено "письмово викласти план дій".

В документ, який у своєму розпорядженні має "Комерсант-Україна", Порошенко пропонує вирішення завдань в трьох напрямках: досягнення прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів.
За словами першого заступника глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової з призначенням нового керівника, структурних перебудов в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не очікується.