ua en ru

На посту глави Мінекономрозвитку, Порошенко працюватиме над прозорістю економічної політики

Автор: RBC.UA
Порошенко на посаді глави Мінекономрозвитку планує створити прозору та зрозумілу систему держзакупівель, - документГлава ради Національного банку Петро Порошенко на посаді глави Мінекономрозвитку пропонує вирішення завдань в трьох напрямках: досягнення прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів.

Порошенко на посаді глави Мінекономрозвитку планує створити прозору та зрозумілу систему держзакупівель, - документ
Глава ради Національного банку Петро Порошенко на посаді глави Мінекономрозвитку пропонує вирішення завдань в трьох напрямках: досягнення прозорості економічної політики, свободи підприємницької діяльності та ефективності використання ресурсів.

Про це повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на наявний в розпорядженні видання план дій Порошенко на новому посту.

Перший блок завдань, спрямованих на "введення європейських стандартів, виведення економіки з тіні", озаглавлений "Прозорість економічної політики". Першочерговим завданням Петро Порошенко визначив створення "прозорої, спрощеної та зрозумілої системи державних закупівель". Він також пропонує привести систему показників економічного розвитку до європейських стандартів. Зокрема, це передбачає "відкриту публікацію всіх статистичних показників" та "забезпечення громадськості та інвесторів інформацією про поточний економічний стан". Втім, як зазначає директор Інституту економіки та прогнозування НАН України Валерій Геєць, можна говорити лише про закритість показників тіньової економіки: "Вся базова економічна статистика в Україні відповідає нормам СОТ і МВФ, і ці організації, часто критикуючи українську владу, ніколи не виступали з критикою нашої системи статистики".

Другий блок має назву "Свобода підприємницької діяльності". Петро Порошенко впевнений, що саме Мінекономрозвитку повинно стати на "захист бізнесу від силового тиску" і "ліквідувати можливість безпідставного втручання правоохоронних органів в господарську діяльність". У зв'язку з цим він запропонував ввести фінансову відповідальність за нанесення економічної шкоди. У цьому блоці перераховуються конкретні завдання, наприклад, створення спрощеної системи реєстрації права власності та відкритий доступ до Єдиного держреєстру підприємств і організацій України, "заборона на зворотні трансакції з офшорними юрисдикціями". "Введення особистої відповідальності чиновників, які зараз можуть безкарно знищити будь-який бізнес - це дуже хороші ініціативи, які будуть позитивно оцінені підприємцями", - зазначає виконавчий директор "Європейської бізнес асоціації" Анна Дерев'янко.

Третій блок - "Ефективне використання ресурсів" - спрямований на "забезпечення конкурентоспроможності" і "вирівнювання макроекономічних дисбалансів". Домогтися цього, на думку Порошенка, можна, зокрема, за допомогою "дієвої підтримки експорту шляхом введення системи експортного кредитування, страхування ризиків, політичної підтримки українських виробників на зовнішніх ринках"; "захисту внутрішнього ринку від недобросовісної конкуренції з боку іноземних виробників"; " законодавчого врегулювання мінімальної ціни на землю і забезпечення розвитку інфраструктури села ".

Примітно, що Порошенко планує переглянути принципи залучення інвестицій в стратегічні інфраструктурні проекти. Систему нацпроектів пропонується трансформувати в перелік пріоритетних напрямів держпідтримки інвестицій. Цілком можливо, зазначає Валерій Геєць, що така ініціатива означає бажання Порошенко повернути Мінекономрозвитку функції контролю над ключовими інвестиційними проектами, що зараз курирує Нацагентство з інвестицій та управління національними проектами.

За інформацією видання, Президент України Віктор Янукович і Порошенко зустрічалися мінімум два рази і обговорювали питання роботи міністерства. Основою для переговорів став так званий план Порошенко - документ з трьох блоків із зазначенням спочатку 14, а потім 12 завдань, які Порошенко має намір вирішити на посту міністра. Початковий варіант цього плану він надав главі держави ще 1 березня.

Остаточні переговори між Президентом і майбутнім міністром по телефону відбулися в середу, після 14.00. За наявною інформацією Порошенко підтвердив свою готовність очолити Мінекономрозвитку, а Президент призначив зустріч на п'ятницю, на першу половину дня. Джерела "Комерсанта" припускають, що після цієї зустрічі і з'явиться указ про призначення Петра Порошенка міністром економіки.

Вчора "Комерсант-Україна" з посиланням на джерело повідомляв, що сьогодні Президент підпише указ про призначення Порошенка міністром.

Очолити міністерство йому офіційно запропонували 23 лютого. Раніше посаду міністра економічного розвитку і торгівлі посідав нинішній секретар Ради національної безпеки і оборони України Андрій Клюєв. 14 лютого Президент звільнив Клюєва з посади і призначив секретарем РНБО. З того часу посада міністра економічного розвитку і торгівлі була вакантною.

Однією з причин затримки з призначенням джерела "Комерсанта " називають незгоду Порошенка з запропонованим постом глави Мінекономрозвитку - він хотів зайняти крісло глави Мінфіну, яке віддали Юрію Колобову. Крім того, на відміну від попередніх кулуарних призначень, це зробили публічним - після співбесіди Порошенко було доручено "письмово викласти план дій".

За словами першого заступника глави Адміністрації Президента України Ірини Акімової з призначенням нового керівника, структурних перебудов в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі не очікується.