Президент Німеччини відмовився від візиту до України в середині травня
Президент Німеччини Йоахім Гаук скасував візит до України. Це також погоджено з канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомило агентство Reuters з посиланням на неназване джерело. За словами співрозмовника агентства, посольство України в Берліні проінформовано про те, що Гаук не прийме запрошення на зустріч президентів країн Центральної Європи, яка відбудеться в Ялті. Відмова пов'язана із стурбованістю федерального уряду ситуацією навколо екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Закордонні поїздки президента ФРН плануються в тісній взаємодії з урядом в Берліні.
Раніше редакція газети Süddeutsche Zeitung повідомляла, що Гаук скасував поїздку за погодженням з Меркель (Angela Merkel) на знак протесту проти умов утримання Тимошенко в ув'язненні. Німецькі політики нині дискутують про те, чи варто відвідувати Україну під час європейської футбольної першості. Саме на українських стадіонах німецька збірна зіграє свої перші три гри, передає Deutsche Welle. За даними газети Süddeutsche Zeitung, зараз розмірковують на тим, аби під час можливих поїздок на Євро-2012 федерального президента, канцлера або міністрів звести їхнє спілкування з українським керівництвом до мінімуму.
В той же час міністр внутрішніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх виступив проти бойкоту майбутнього в Україні Євро-2012, передає Deutsche Welle. "Я б не став загрожувати бойкотом", - сказав міністр, який також займається питаннями розвитку спорту в країні. Ідеї бойкоту в спорті, в загальному і цілому, неприйнятні, оскільки спорт покликаний головним чином сприяти зближенню між народами, перш за все молоді, вважає Фрідріх, передає Deutsche Welle.
У свою чергу депутат бундестагу Дагмар Фрайтаг впевнена, що спорт повинен втручатися в політику у випадках особливо грубих порушень і піднімати свій голос. Вона також піддала критиці президента УЄФА Мішеля Платіні, який напередодні майбутнього в Польщі і на Україні чемпіонату виключив будь-яке втручання у справи урядів цих країн.
Німецький футбольний союз (DFB) також вважає, що за допомогою використання спорту як засобу тиску навряд чи можна вплинути на справу Тимошенко. "Будучи спортивним союзом, ми навряд чи зможемо вирішити проблему, яку до сих пір не змогли вирішити політики ... Федеральному уряду, використовував весь свій вплив, не вдалося домогтися, щоб Тимошенко пройшла лікування в Німеччині. Навряд чи цього можна домогтися, використовуючи таку подію, як Євро-2012 ", - заявив глава DFB Вольфганг Нірсбах.
Напередодні Німеччина висловила стурбованість повідомленнями, що Тимошенко була побита охоронцями під час її вимушеної перевезення в лікарню "Укрзалізниці" 20 квітня.
Про те, що Тимошенко побили в колонії, позавчора з трибуни заявив депутат від БЮТБ Сергій Пашинський. Тоді депутати заблокували роботу парламенту, який третій день поспіль не працює. Пізніше з'явився лист самої Тимошенко, в якому вона детально описує як це сталося. Також Тимошенко написала, що з 20 квітня, коли стався інцидент, вона перестала їсти, проте вчора в ДПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.
Також вчора Омбудсмен Ніна Карпачова заявила, що вимагає порушити кримінальну справу за фактом насильства над Юлією Тимошенко. Вона також підтвердила наявність синців на тілі екс-прем'єра. Уже ввечері Карпачова в ефірі "5 каналу" заявила, що спілкувалася з Тимошенко і ще раз підтвердила висновок свого представника Сергія Кудрука.
Тим часом, за словами урядового уповноваженого у справах Європейського суду Назара Кульчицького, які привело Міністерство юстиції України, на сьогодні немає ніяких підстав говорити про застосування сили до Тимошенко. Для того, щоб підтвердити факт побоїв, за словами уповноваженого, потрібно щоб Тимошенко дозволила судово-медичний огляд.
Є також реакція від Генпрокурора. Віктор Пшонка направив прокурору Харківської області Геннадію Тюріну доручення про проведення дослідчої перевірки за заявою Тимошенко про її побиття конвоїрами Качанівській колонії.
Раніше Євросоюз висловив опасання щодо ситуації навколо Тимошенко ситуації. А вчора голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок заявив, що ЄС не виключає запровадження санкцій проти "людей з уряду і зі сфери юстиції" України в разі погіршення ситуації з укладеним екс-прем'єром Юлією Тимошенко.
Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.
Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.