Опозиція третій день блокує роботу ВР: Можливе силове протистояння (фото, відео)
Вечірнє засідання Верховної Ради не відкрилося. Близько 60 депутатів БЮТБ і НУ-НС блокують трибуну. Про це РБК-Україна повідомив заступник голови фракції БЮТБ Андрій Шкіль.
"Ми підтягнули більше депутатів з фракції БЮТБ, а також НУ-НС для блокування трибуни Верховної Ради, оскільки ми все ж не виключаємо, що трибуна буде розблокована силовим способом", - сказав Шкіль.
Вранці трибуну парламенту блокували близько 30 депутатів БЮТБ і НУ-НС. Тоді також журналістів не пускали на робочі місця у ложі преси. Пізніше журналісти все-таки потрапили до сесійної зали. Журналісти розцінили це як порушення Контитуції і написали колективного листа до Володимира Литвина. Пізніше, як повідомила його прес-секретар Вікторія Шведова, Литвин умовив керівників фракцій пустити пресу на роботі місця.
Опозиція сьогоджні заявляла, що Партія регіонів має намір силовим шляхом розблокувати трибуну ВР. Нардеп від ПР Вадим Колесніченко також заявив, що вони не готують силового розблокування трибуни. "Ми не готуємо ніякого силового розблокування. Нехай опозиція блокує трибуну ще і в п'ятницю", - заявив Колесніченко. Він прогнозував, що 14 травня трибуна буде розблокована "Тоді ми почнемо нормально працювати", - заявив Колесніченко. Зазначимо, вчора, глава фракції ПР у ВР Олександр Ефремов заявив, що не може бути й мови про силове розблокування роботи парламенту.
ЗМІ повідомляли, що приводом для силового розблокування Ради може бути бути намір більшості привести до присяги нового омбудсмена Валерію Лутковську. Про необхідність її якнайшвидшого вступу на посаду вчора також заявляв Олександр Єфремов. Пізніше джерело РБК-Україна в ПР повідомило, що більшість планує провести позачергове засідання Ради в суботу, 28 квітня, коли бдепутати від опозиції поїдуть до Харкова для зустрічі з Тимошенко. Джерело сказало, що на позачерговому засіданні складе присягу новообраний омбудсмен Валерія Лутковська.
Опозиція вже третій день продовжує блокувати трибуну Верховної Ради (ВР). Близько 30 депутатів від БЮТБ і НУ-НС блокують трибуну та президію парламенту. У сесійній залі продовжує висіти плакат з написом: "Янукович, не вбивай Юлю". За словами депутатів фракції БЮТБ, парламентарії чергували в сесійній залі всю ніч і продовжать блокувати роботу ВР сьогодні. Депутати вимагають заслухати у першу чергу звіт Генерального прокурора Віктора Пшонки та голови Державної пенітенціарної служби (ГПтС) Україна Віктора Лисицькова щодо інциденту, який стався в Качанівській колонії під час спроби транспортування Юлії Тимошенко до лікарні.
Про те, що Тимошенко побили в колонії, позавчора з трибуни заявив депутат від БЮТБ Сергій Пашинський. Тоді депутати заблокували роботу парламенту. Пізніше з'явився лист самої Тимошенко, в якому вона детально описує як це сталося. Також Тимошенко написала, що з 20 квітня, коли стався інцидент, вона перестала їсти, проте вчора в ДПтС заявили, що екс-прем'єр голодування не оголошувала, хоча і відмовляється підтвердити це письмово.
Також вчора Омбудсмен Ніна Карпачова зажадала порушити кримінальну справу за фактом насильства над Юлією Тимошенко. Вона також підтвердила наявність синців на тілі екс-прем'єра. Уже ввечері Карпачова в ефірі "5 каналу" заявила, що спілкувалася з Тимошенко і ще раз підтвердила висновок свого представника Сергія Кудрука.
Тим часом, за словами урядового уповноваженого у справах Європейського суду Назара Кульчицького, які привело Міністерство юстиції України, на сьогодні немає ніяких підстав говорити про застосування сили до Тимошенко. Для того, щоб підтвердити факт побоїв, за словами уповноваженого, потрібно щоб Тимошенко дозволила судово-медичний огляд.
Є також реакція від Генпрокурора. Віктор Пшонка направив прокурору Харківської області Геннадію Тюріну доручення про проведення дослідчої перевірки за заявою Тимошенко про її побиття конвоїрами Качанівській колонії.
Сьогодні вже і Президент України Віктор Янукович доручив Генпрокуратурі розслідувати інцидент з Тимошенко.
Раніше Євросоюз висловив опасання щодо ситуації навколо Тимошенко ситуації. А вчора голова комітету Європарламенту у закордонних справах Ельмар Брок заявив, що ЄС не виключає запровадження санкцій проти "людей з уряду і зі сфери юстиції" України в разі погіршення ситуації з укладеним екс-прем'єром Юлією Тимошенко.
Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. З переведенням до колонії здоров'я Тимошенко значно погіршилося. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Крім того, Тимошенко заборонено протягом трьох років обіймати посади на держслужбі. Суд також задовольнив позов НАК "Нафтогаз України" до Тимошенко, згідно з яким вона повинна відшкодувати збиток компанії на суму більше 1,5 млрд грн.
Ще одну кримінальну справу проти Тимошенко щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд і зараз там розглядається.