ua en ru

Інвестори зазнають втрат через стимулювання економіки центробанками, - Баффетт

Автор: RBC.UA
Знаменитий інвестор, глава фонду Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт вважає, що вкладники і утримувачі облігацій зазнають серйозних втрат через дії Федеральної резервної системи США та інших центральних банків, направлених на стимулювання економіки.

Знаменитий інвестор, глава фонду Berkshire Hathaway Уоррен Баффетт (на фото) вважає, що вкладники і утримувачі облігацій зазнають серйозних втрат через дії Федеральної резервної системи США та інших центральних банків, направлених на стимулювання економіки. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".

"Мені шкода людей, які інвестували в інструменти з фіксованою прибутковістю", - сказав Баффетт інвесторам на щорічних зборах Berkshire Hathaway в Небрасці.

В той же час він виступив з підтримкою надзвичайних заходів ФРС, заявивши, що в тому разі якби влада не змогла швидко відреагувати, то "наслідки для економіки були б жахливими".

Читайте також: ФРС США може понизити обсяг покупки іпотечних паперів

Проте, за його словами, за можливість проведення стимулюючої програми заплатили високу ціну люди пенсійного віку, оскільки саме пенсійні фонди найсерйозніше постраждали через дії регуляторів.

"Бернанке зробив важкий вибір, вирішивши натиснути на педаль газу, кажучи про монетарну політику, тим самим збивши рівні доходностей облігацій. І він все ще тримає ногу на цій педалі, що серйозно ускладнює ситуацію для любителів вкластися в інструменти з фіксованою прибутковістю", - заявив Баффетт.

За його словами, ті, хто інвестували кошти в короткострокові казначейські облігації США, пропустили "сильне" ралі на фондових ринках, яке тривало 9 місяців і привело американські фондові індекси до нових максимумів.

Читайте також: У ФРС заговорили про припинення програми "Кількісного пом'якшення" до кінця 2013 р

"Це дуже серйозна помилка. Я не знаю, що б я робив, якби опинився в такому положенні", - резюмував "оракул з Оклахоми".

Нагадаємо, що фондовий ринок США в п'ятницю показав сильне зростання, а індекс Standard&Рoor's 500 відновив історичний максимум, вперше перевищивши 1600 пунктів.

Читайте також: Баффетт заробив у 2012 р. тільки 423,9 тис. дол. (фото)

Відзначимо, на даний момент ФРС США в рамках програми кількісного пом'якшення купує цінних паперів на 85 млрд дол. в місяць (45 млрд дол. - держоблігації, 40 млрд дол. - іпотечні папери).

Читайте також: ФРС США вирішила продовжувати стимулювання економіки

Голова ФРС Бен Бернанке відзначив, що вкрай стурбований тим фактом, що після чотирьох років дії програм кількісного пом'якшення 11,7 млн американців залишаються без роботи. Згідно з його очікуваннями рівень безробіття зберігатиметься біля квітневого рівня - 7,6%. Ставка зберігатиметься біля рекордно низького значення, поки рівень безробіття залишається вищим 6,5%, а інфляція не перевищує 2,5%.

Останнім часом серед членів ФРС все більше розмов про необхідність хоч би часткового згортання стимулюючих програм. На тлі ризиків і пов'язаних зі скупкою активів витрат, а також прогнозу по економічному зростанню США, що покращав, має сенс уповільнити програму скупки активів десь до середини року і трохи пізніше припинити її зовсім, вважає частина членів ФРС. У випадку, якщо обстановка на ринку праці покращає, то буде доцільно уповільнити скупку активів пізніше цього року і припинити її до кінця 2013 р., вважають ще декілька представників ФРС.