ua en ru

Девід Кемерон погрожує ветувати бюджет ЄС

Автор: RBC.UA
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що "у разі необхідності" накладе вето на новий бюджет Європейського Союзу.

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон заявив, що "у разі необхідності" накладе вето на новий бюджет Європейського Союзу, повідомляє ВВС-Україна.

ЄС розпочинає переговори щодо свого наступного бюджету на 2014-2020 роки.

Кемерон також розповів, що в довгостроковій перспективі Євросоюз повинен мати два різних бюджети: один для країн єврозони і один для тих країн, які не використовують євро.

Читайте також: Проект бюджету ЄС на 2013 р. схвалили з платежами на 132,7 млрд євро

Проект бюджету на 2013 р. рада Європейського союзу схвалила в липні.

Міністри союзу погодилися з тим, що виплати не повинні перевищувати 2,9% в порівнянні з бюджетом 2012 р. У абсолютних цифрах бюджет ЄС на 2013 р. складе 132,7 млрд євро в платежах і 149,78 млрд євро у зобов'язаннях.

Пріоритетним статтями бюджету, на думку ради ЄС, є підтримання сталого економічного зростання, політика зближення і політика ЄС у сфері свободи, безпеки та правосуддя.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Нагадаємо, що бюджетний пакт, підписаний 2 березня 2012 р. (відмовилися підписати пакт тільки глави Чехії та Великобританії), зобов'язує його учасників мати профіцитний або хоча б бездефіцитний бюджет, причому це правило має бути закріплено законодавчо. Витрати держав-учасниць пакту не можуть перевищувати його доходи більш ніж на 0,5% ВВП. Порушникам загрожує великий штраф (до 0,1% ВВП), кошти від якого повинні направлятися в Стабфонд Євросоюзу.

Читайте також: S&P знизило прогноз зростання ВВП єврозони на 2012-2013 рр

У червні Євросоюз представив 10-річний план економічних реформ "На шляху до більш ефективного економічного та монетарного союзу" (Towards a Genuine Economic and Monetary Union). На відміну від бюджетного пакту, ініціативи влади ЄС є пропозиціями, а не жорстким набором вимог Брюсселя до держав ЄС. Документ, зокрема, передбачає розширення повноважень єврочиновників з контролю рівня держборгу і бюджету країн зони євро аж до виписування штрафів порушникам.