ua en ru

Свободівці Олег Тягнибок та Ігор Мірошниченко потрапили до ТОП-10 антисемітів світу

Автор: RBC.UA
Свободівці Олег Тягнибок та Ігор Мірошниченко - у десятці антисемітів світу. Рейтинг осіб, які займають антисемітську чи антиізраїльську позицію склав Центр Симона Візенталя. Українські депутати посіли у рейтингу 5 місце.

Свободівці Олег Тягнибок та Ігор Мірошниченко - у десятці антисемітів світу. Рейтинг осіб, які займають антисемітську чи антиізраїльську позицію склав Центр Симона Візенталя. Українські депутати посіли у рейтингу 5 місце.

Автори рейтингу вважають, що Олег Тягнибок закликав до етнічних чисток в Україні. А от Ігор Мірошниченко потрапив до списку через різкі висловлювання щодо єврейського походження кіноактриси Міли Куніс.

Попереду українців у рейтингу - лідери єгипетської ісламської партії "Брати мусу мани", на другому місці - президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад з прибічниками. Третє посів - бразильський карикатурист, автор карикатур на Беньяміна Нетаньяху під час цьогорічної операції в секторі Газа. Четверте місце у списку антисемітів посіли європейські футбольні фанати.

Свободівці Олег Тягнибок та Ігор Мірошниченко потрапили до ТОП-10 антисемітів світу

Також до десятки антисемітів світу потрапили грецькі націоналісти з партії "Золотий світанок", представники правих партій в Угорщині, а також впливові німці, Норвежці та американці.

Нагадаємо, раніше Європарламент закликав демократичні сили України не співпрацювати зі "Свободою". А сам лідер партії Олег Тягнибок заявляв, що його партія - не є антисемітською: проблема штучно роздмухана мас-медіа.

Читайте також: Європа занепокоєна ситуацією з расовою та етнічною дискримінацією в Україні

Також депутат Європарламенту Олександр Мирський заявив, що в ЄП можуть ініціювати розгляд заяв "Всеукраїнського об'єднання "Свобода"спеціальним комітетом. "У Європарламенті є спеціальна комісія, яку заснував президент Європарламенті Мартін Шульц, комісія по боротьбі з ксенофобією, антисемітизмом і націоналізмом . Я впевнений, що це буде розглянуто, я ініціюватиму", - сказав Мирський. У "Свободі" цю заяву євродепутата назвали провокацією.

Раніше Державний департамент США вчора опублікував щорічний звіт про свободу совісті та віросповідання в світі в 2011 р. Поряд з Китаєм, Росією, Пакистаном та Іраном, яких традиційно критикують за утиски свободи віросповідання, автори звіту внесли в нього Францію і Бельгію за заборону мусульманкам носити в громадських місцях одяг, що приховує обличчя. В Україні основними проблемами у цій сфері названі антисемітизм і дискримінація мусульман. "У 2011 р. з України надійшло кілька повідомлень про антисемітський вандалізм. Так, 12 серпня було сплюндровано єврейський цвинтар у Павлограді, 12 жовтня розмальовано будівлю єврейської громади в Сумах, 17 та 19 листопада опоганені меморіали геноциду в Кіровограді та Севастополі, а 9 грудня - пошкоджена синагога в Сумах. У вересні представники партії "Свобода" організували марш "Умань без хасидів", протестуючи проти щорічного паломництва хасидів на могилу іменитого рабина, похованого в Умані", - йдеться в доповіді.

Разом з тим, головний рабин Києва та України Моше Реувен Асман відзначає зменшення кількості антисемітських проявів, "хоча не такими швидкими темпами, як хотілося б".

Між тим, директор Релігійно-інформаційної служби України Тарас Антошевський заявив, що держдепартамент США акцентує увагу на тих питаннях, які "його більше цікавлять". За його словами, в Україні існують і інші проблеми в галузі віросповідання.

Читайте також: Україна увійшла до списку країн, звинувачених США в обмеженні свободи віросповідання

Нагадаємо, в лютому 2012 р. Кабінет міністрів України схвалив план стратегії боротьби з дискримінацією в Україні щодо здійснення прав і свобод особистості. Президент України Віктор Янукович заявив через півроку, у липні, що стратегію потрібно терміново прийняти, щоб запобігти проявам ксенофобії та нетерпимості.

Центр Симона Візенталя - неурядова організація, діяльність якої спрямована на захист прав людини, боротьбу з тероризмом, антисемітизмом і вивчення Голокосту. Центр був заснований в Лос-Анджелесі (США) у 1977 році. Творцем Центру та його нинішнім керівником є рабин Марвін Хіер.

Центр отримав ім'я Симона Візенталя, знаменитого громадського діяча, засновника Центру єврейської документації в Австрії і "мисливця за нацистами". Сам Візенталь не брав участі ні в заснуванні Центру, ні в його роботі. Тим не менш, Візенталь говорив: "За своє життя я отримував багато нагород. Коли я помру, ці нагороди помруть зі мною. Але Центр Симона Візенталя буде жити як моє спадщина". Відділення Центру Симона Візенталя працюють в Нью-Йорку, Майамі, Торонто, Єрусалимі, Парижі та Буенос-Айресі.