Ірландія з 1 січня 2013 р. отримала повноваження з головування в Раді Європейського Союзу. У цьому статусі, який триватиме півроку, країна замінила Кіпр.
Ірландія з 1 січня 2013 р. отримала повноваження з головування в Раді Європейського Союзу. У цьому статусі, який триватиме півроку, країна замінила Кіпр.
Читайте також: G8 відсьогодні очолила Велика Британія
"Програма нашого головування передбачає широкий спектр питань. Але головні чотири пріоритети такі: відновлення, стабільність, робочі місця і економічне зростання", - заявив напередодні під час презентації головування постійний представник Ірландії при ЄС Рорі Монтгомері.
В рамках короткострокових завдань Ірландія планує активізувати втілення в життя плану Президента Європейської ради зі створення дієвого монетарно-банківського союзу.
Головуюча в ЄС Ірландія також планує зосередитися на підтримці малого і середнього підприємництва, а також на впровадженні ініціатив з подолання безробіття серед молоді шляхом гарантування робочих місць і забезпечення освітньої та професійної підготовки.
Читайте також: Янукович сподівається, що Ірландія буде сприяти розвитку співпраці між Україною та ЄС
Окремо ірландські дипломати і політики акцентують на розвитку торговельно-економічних відносин ЄС із третіми країнами з метою забезпечення відкриття нових ринків, розвитку експорту, створення робочих місць та економічного зростання. Особливі надії тут покладаються на прогрес у переговорному процесі США-ЄС щодо створення зони вільної торгівлі трансатлантичного масштабу.
Чинне головування буде вже сьомою такою місією для Ірландії, яка символічно збіглася із 40-ю річницею вступу країни до Євросоюзу.
Зазначимо, що Ірландія буде наділена відповідними повноваженнями до 30 червня 2013 р. По тому Ірландію змінить Литва.
Читайте також: Боргова криза єврозони далека від завершення, - Меркель
У зв'язку з майбутнім головуванням в ЄС Ірландії доведеться суттєво "розщедритися", зазначає ірландська преса. Уряд країни вже виділив 24 млн євро на витрати, пов'язані з харчуванням та розміщенням гостей, на оплату послуг перекладачів і транспорту. Ще 20 млн євро зарезервовані казначейством для оплати праці додаткового персоналу, який доведеться найняти держустановам Ірландії у зв'язку зі збільшенням навантаження в період головування. Так, додаткові 90 дипломатів були вже перекладені до ірландської дипмісії у Брюсселі.
На модернізацію Дублінського замку (головний урядовий комплекс будівель в ірландській столиці), де буде проходити більшість офіційних зустрічей, зведення необхідних споруд та впровадження вдосконаленої системи акредитації для 15 тис. чоловік планується витратити ще близько 12 млн євро. На культурну програму для гостей Ірландії піде ще 3 млн євро з казни. У Міністерстві культури Ірландії вже повідомили, що культурна програма включатиме понад 300 заходів, які будуть проходити як у самій Ірландії, так і за її межами.
Читайте також: Україна починає головування в ОБСЄ
Особлива стаття витрат - це витрати на забезпечення безпеки, які можуть скласти до 10 млн євро. За попередніми підрахунками, головування країни в ЄС може обійтися ірландської скарбниці мінімум в 60 млн євро. Втім, цю суму можна вважати відносно невеликою: у кризові часи країні довелося тугіше "затягнути пасок" і урізати витрати до мінімуму - у "хлібний" 2004 р. під час попереднього головування країни в ЄС на проведення всіх заходів було витрачено 110 млн євро.
Під час головування країни в ЄС глави відповідних ірландських відомств будуть головувати на зустрічах міністрів європейських держав з питань фінансів, навколишнього середовища та екології, торгівлі та законодавства. Одинадцять із цих зустрічей відбудуться в Ірландії. Загалом передбачено проведення близько 180 подібних заходів.