Засновник міжнародної антикорупційної організації «Transparency international» та голова її дорадчої ради Петер Айген вважає, що український уряд має краще пояснити кримінальну суть звинувачень проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, щоб уникнути закидів у політичних переслідуваннях, повідомляє радіо «Свобода».
Засновник міжнародної антикорупційної організації «Transparency international» та голова її дорадчої ради Петер Айген вважає, що український уряд має краще пояснити кримінальну суть звинувачень проти колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, щоб уникнути закидів у політичних переслідуваннях, повідомляє радіо «Свобода».
«Є велика небезпека того, що правовою системою зловживають, щоб нападати на політичних опонентів. Український уряд має дуже низький рівень довіри всередині країни і за кордоном. Якщо вони хочуть розбудувати довіру, то в тому випадку, якщо дійсно існує серйозне кримінальне звинувачення, а я не бачу нічого подібного у тому, що була підписана погана угода з Росією, як я про це дізнаюся з повідомлень преси, то їм потрібно це добре пояснити на міжнародному рівні. Інакше, репутація цього уряду зазнає нищівного удару», - заявив Петер Айген.
Зазначимо, у своєму останньому звіті за 2010 рік «Transparency international» називає українську судову систему найбільш корумпованою у світі.
В свою чергу Науковий директор організації Freedom House Крістофер Волкер вважає, що засудження Юлії Тимошенко до семи років ув'язнення має викликати занепокоєння на Заході, бо свідчить про кінець «відкритої» політики в Україні.
«Ця справа вже впродовж довгого часу викликає занепокоєння з багатьох причин, бо справа Тимошенко не розглядається ізольовано. Як зауважив «Freedom House» у своєму останньому звіті, а також у спеціальному звіті «Б'ючи на сполох», який підготував президент організації Дейвід Кремер, траєкторія багатьох трендів в Україні була негативною. Тож ця справа є ще однією ключовою подією в цій низці подій. На фундаментальному рівні вона свідчить про те, що політика в країні більше не проводиться відкрито і нормально. На нашу думку, вона має підняти рівень занепокоєння у всіх, хто спостерігає за подіями в Україні з боку Сполучених Штатів та Європейського Союзу».
У квітні цього року «Freedom House» оприлюднив спеціальний звіт під назвою «Б'ючи на сполох: на захист демократії в Україні». Автори звіту висловлювали занепокоєння концентрацією влади в руках президента Віктора Януковича та рухом влади в бік авторитаризму.
Заяви правозахисників послідавали за висловлюваннями політиків, які в більшості негативно сприйняли вирок Юлії Тимошенко.
Так, уряд США закликав владу України звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко і вкотре назвав справу, порушену проти неї політично вмотивованою. Раніше сенатори США Джон Маккейн і Джо Ліберман заявили, що українська влада при Президентові Януковичу встановила новий "антирекорд" в погіршенні стану демократії і верховенства права. Свою реакцію на рішення суду висловили також МЗС Німеччини, Франції, Польщі. Великобританії. Чеська республіка заявила, що не визнає вирок Тимошенко. Про розчарування цим вироком заявили в ЄС. Про те, що вирок є політично вмотивованим, завив і Президент Європарламенту Єжи Бузек.
Також представники Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) висловили невдоволення і розчарування вироком, винесеним Юлії Тимошенко. А депутати Європарламенту подумують над тим, щоб скасувати візит Президента України Віктора Януковича до Брюсселя 20 жовтня.
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін заявив, що ставити під сумнів газові домовленості між Україною і РФ - контрпродуктивно.
Зазначимо, Президент України Віктор Янукович заявив, що рішення Печерського райсуду Києва у справі Тимошенко не остаточне, а рішення після апеляції буде залежати від чинного на той момент кримінально-процесуального законодавства. Раніше сьогодні Президент Янукович заявляв, що вирок Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.
Однак, у МЗС України повідомили, що справа екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко не повинна мати негативного впливу на процес укладення угоди про асоціацію з ЄС. Також Міністерство закордонних справ України заявляло, що забезпечить пояснення в Європейському Союзі ситуації щодо справи екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.
Сьогодні Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років.