ru ua

Православні відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці (відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 14 жовтня, православні та греко-католики України відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято вважається історичним, а події, його зумовили, відбувалися більше 1 тис. назад в Константинополі (нинішній Стамбул).

Сьогодні, 14 жовтня, православні та греко-католики України відзначають Покрову Пресвятої Богородиці. Це свято вважається історичним, а події, його зумовили, відбувалися більше 1 тис. назад в Константинополі (нинішній Стамбул).

Існує кілька трактувань появи свята, проте всі вони так чи інакше розповідають про облогу Константинополя ворогами і чудесне спасіння міста завдяки заступництву Божої Матері. За однією з версій, столицю Візантії атакувало військо Київської Русі на чолі з князями Аскольдом і Діром, нагадує "ТСН". Оточені жителі міста об'єдналися в молитві до Богородиці, а деякі бачили дивне видіння - Діва Марія простягає свій омофор (покрив) над головами молільників, ніби беручи їх під охорону. Як наслідок, штурму міста не відбулося, а уражені київські князі прийняли нову релігію і повернулися додому вже християнами.

Читайте також: Православні християни святкують сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці

Глава держави Віктор Янукович вже привітав українських зі святом Покрови Богородиці. "Сердечно вітаю вас з одним із головних свят українського народу - Покровом Пресвятої Владичиці нашої Богородиці. Її опіка всяке підтримує нас, живить мужність військових та Українського козацтва, надихає на світі діяння. Нехай Покров покриє ваші будинки теплом, всіх вас - добром. Нехай заступництво Божої Матері завжди відчувають Україна і кожен з нас ", - йдеться у зверненні Януковича, розміщеному на офіційному сайті Президента.

До грецького церковного календаря це свято не увійшло і з давніх пір святкується тільки Російською православною церквою.

Читайте також: Православні християни сьогодні відзначають Успіння Пресвятої Богородиці

В Україні свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят запорізьких козаків, які будували багато храмів Богородиці й особливо шанували ікони Покрови.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Свято також вважається днем ​​створення Української повстанської армії (УПА), яка, як вважається, була створена в цей день у 1942 р. У цей день у містах України відбуваються марші й мітинги прихильників українського націоналізму. Так, у центрі Києва зранку спостерігається відчутне збільшення кількості правоохоронців. Посилені патрулі розташувалися на бульварі Шевченка - від станції метро "Університет" до пам'ятника Леніну поруч із Бессарабським ринком. Така ж картина спостерігається на вулиці Володимирській - від парку імені Шевченка до Михайлівської площі.

Як заявив у п'ятницю заступник міністра внутрішніх справ України Віктор Ратушняк, столична міліція не планує обмежувати заходи, які політичні сили організовують з нагоди свята Покрови.

Активісти всеукраїнського об'єднання "Свобода" планують відзначити 70-річчя Української повстанської армії маршем боротьби. Він розпочнеться о 14:00 у парку імені Шевченка, далі "свободівці" пройдуть через Софійську площу до Михайлівської площі.

У цей же час комуністи зберуться біля пам'ятника Леніну на Бессарабській площі. Заступник міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк запевнив, що "міліція готова реагувати на будь-які події".

Як повідомляє кореспондент РБК-Україна, в парку Шевченка зібралося вже близько 1,5 тис. прихильників УПА. Організатором маршу виступила партія "Свобода". Демонстранти стоять з національними прапорами України і прапорами з партійною символікою "Свободи".

Учасники акції, згідно з транспарантами і гаслами, вимагають повернути звання героїв України Степану Бандері і Роману Шухевичу, визнати боротьбу ОУН-УПА національно-визвольною боротьбою української нації і проголосити 14 жовтня - День створення УПА - державним святом.

Кількість демонстрантів продовжує збільшуватися.

Відзначимо, по периметру акції несуть службу не більше 10 працівників міліції.