ru ua

Православні християни святкують сьогодні Різдво Пресвятої Богородиці

Автор: RBC.UA
Православні християни сьогодні святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке також називається Другою Пречистою. Цей день відкриває новий церковний рік. Друга Пречиста - велика втіха для бездітних пар.

Православні християни сьогодні святкують Різдво Пресвятої Богородиці, яке також називається Другою Пречистою.

Читайте також: Плащаниця Пресвятої Богородиці прибула до Києва з Єрусалима 19 вересня (фото, відео)

Цей день відкриває новий церковний рік - вся історія Нового заповіту починається з народження маленької дівчинки, яку назвуть престолом Бога і яка стане тими Дверима, через які з'явиться спаситель світу - Христос. Богородиця народилась у немолодого благочестивого подружжя Іоакима і Анни. Іоаким походив з дому царя Давида, Анна - з роду священиків. Племінниця Анни, праведна Єлизавета, була матір'ю Іоанна Хрестителя і двоюрідною сестрою майбутньої Діви Марії.

Читайте також: Комп'ютерники відтворили реальне обличчя Ісуса Христа

Одного разу до Анни явився ангел Господній і сказав: "Твоя молитва почута Богом, і ти зачнеш і народиш дочку благословенну, яка вище за всіх земних дочок. Заради Неї благословляться всі роди земні. Назви Її Марія". "Почувши ці радісні слова, праведна Анна поклонилась Ангелові і сказала: "Живий Господь Бог мій! Якщо в мене дійсно народиться дитя, то я віддам його Господові на служіння. Хай воно служить Йому, вихваляючи Його ім'я на все життя".

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

З усіх описаних подій на святковій іконі відображено саме момент народження Пресвятої Діви. Її мати, праведна Анна, в центрі на високому ложі. Поруч - дружини з дарами, повитуха і служниці, які омивають Богоотроковицю в купелі або вже підносять Її матері. Нерідко зображено й Діву Марію в колисці. Це свято - велика втіха для бездітних пар.