ru ua

Уряд схвалив Бюджетну декларацію на 2011 р.

Автор: RBC.UA
Кабінет міністрів України схвалив Декларацію цілей та завдань бюджету на 2011 р. (Бюджетну декларацію). Відповідну постанову від 19 квітня 2010 № 315 опубліковано на офіційному сайті уряду.

Кабінет міністрів України схвалив Декларацію цілей та завдань бюджету на 2011 р. (Бюджетну декларацію). Відповідну постанову від 19 квітня 2010 № 315 опубліковано на офіційному сайті уряду.

Згідно з документом, граничний розмір дефіциту бюджету має скласти не більше 4,5% прогнозованого річного обсягу валового внутрішнього продукту.

У той же час, частка перерозподілу ВВП через зведений бюджет повинна бути збережена на рівні, що не перевищує прогнозований на 2010 р. і не більше ніж 30,5%, з урахуванням можливого внесення змін до актів податкового законодавства та зміни обсягів спеціального фонду бюджету.

Згідно планів уряду, обсяг державного боргу повинен утримуватися на економічно безпечному рівні (не більше 40% ВВП) шляхом здійснення державних запозичень з метою забезпечення економічної та фінансової стабільності.

Документ передбачає надання гарантій Кабміну в обсязі не більше 3% ВВП для реалізації інвестиційних та інноваційних проектів; встановлення питомої ваги видатків розвитку та надання кредитів орієнтовно на рівні 13-14% усього обсягу видатків та надання кредитів з державного бюджету з урахуванням можливих змін у структурі витрат та внесення змін до законодавства.

Уряд в 2011 р. планує приділити особливу увагу житлово-комунальній сфері, залученню інвестицій, податковій реформі, галузі освіти та ін.

Бюджетною декларацією також передбачено збалансування фінансових планів НАК "Нафтогаз України" без залучення бюджетних коштів, державних цінних паперів, надання розстрочок і відстрочок у сплаті податкових зобов'язань.

У документі задекларовано зниження дефіциту Пенсійного фонду України та забезпечення його збалансованості шляхом скорочення обсягу пільг зі сплати страхових внесків, оптимізацію максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої справляються страхові внески, та розміру пенсій, поетапний перехід до єдиних правил призначення пенсій.

Документ також передбачає скорочення переліку захищених статей видатків - переважно соціального характеру, зокрема на оплату праці працівників бюджетних установ, нарахування на заробітну плату та ін.

Також передбачається визначити захищеними видатками на 2011 р., витрати на: обслуговування державного боргу; реформування і розвиток Збройних сил; розвідувальну діяльність, забезпечення безпеки арсеналів, баз і складів озброєння, ракет і боєприпасів Збройних сил; утилізацію звичайних видів боєприпасів, непридатних для подальшого зберігання та використання. У перелік також входять: будівництво (придбання) житла для військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу; підготовку кадрів вищими навчальними закладами I-IV рівня акредитації; фундаментальні дослідження, прикладні наукові та науково-технічні розробки та заходи, пов'язані з підготовкою та проведенням Євро- 2012.

Крім того, Бюджетна декларація передбачає перегляд і оптимізацію переліку джерел наповнення і відповідних напрямів використання коштів спеціального фонду з метою зменшення його частки у державному бюджеті (крім власних надходжень бюджетних установ).

Згідно з документом, в 2011 р. заплановано також забезпечення системного підвищення мінімальної заробітної плати та збільшення допомоги при народженні дитини.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова раніше схвалив проект держбюджету на 2010 р. з показником дефіциту сектору загального держуправління на рівні 5% ВВП - не більше 54 млрд грн. Про це йдеться в проекті листа уряду України директору-розпорядника Міжнародного валютного фонду (МВФ) Домініка Стросс-Кану, копію якого має РБК-Україна. «Згідно з цим, доходи плануються на рівні 313 млрд грн., а витрати будуть у рамках 367 млрд грн.», - йдеться у листі уряду.

14 квітня ц.р. перший віце-прем'єр-міністр Андрій Клюєв заявив, що закон про держбюджет на 2010 р. буде прийнятий до 1 травня. У свою чергу, спікер Кабінету міністрів Віталій Лук'янов заявляв на брифінгу, що уряд планує скоротити дефіцит держбюджету на 2010 р. до 6%.

Раніше експерти прогнозували, що дефіцит держбюджету-2010 складе близько 9%.