ua en ru

Уряд Японії має намір повністю відмовитися від АЕС

Автор: RBC.UA
Японія готова повністю відмовитися від використання атомних електростанцій. Відповідні заходи передбачені новою енергетичною стратегією країни. Відмова від АЕС була підтримана учасниками урядової наради.

Японія готова повністю відмовитися від використання атомних електростанцій. Відповідні заходи передбачені новою енергетичною стратегією країни. Відмова від АЕС була підтримана учасниками урядової наради, що відбулася напередодні, передає телеканал NHK.

Читайте також: Японія до 2030 р. планує повністю відмовитися від атомної енергетики

Через викликану потужним землетрусом аварію на АЕС "Фукусіма-1" влада Японії вирішила переглянути план розвитку енергетики. Експерти та громадськість повинні були вибрати з трьох можливих варіантів. Перший передбачав закриття всіх АЕС у країні до 2030 р., другий - зниження частки атомної енергії до 15%, третій - підтримка її на рівні 20-25%.

За повну відмову від атомної енергетики висловилися 70% осіб, що взяли участь в обговореннях, і члени уряду вирішили піти назустріч громадській думці. Передбачається, що граничний термін експлуатації існуючих нині в Японії АЕС буде обмежений 40 роками. Крім того, планується ввести заборону на будівництво нових атомних станцій.

Читайте також: В Японії зупиняється останній діючий атомний реактор

Відзначимо, що до аварії на "Фукусімі" АЕС повинні були забезпечувати до 50% потреби Японії в електроенергії. Всього в країні існує 54 ядерних реактора, які до березня 2011 р. виробляли до 30% необхідної країні електрики. Майже всі вони були зупинені для стрес-тестів після катастрофи на АЕС у Фукусімі в березні 2011 р. Місцева влада в районах, де знаходяться АЕС, вимагають від Токіо проведення додаткових перевірок безпеки ядерних енергоустановок.

Раніше повідомлялося, що Японія може зіткнутися з дефіцитом електрики влітку 2012 р. у розмірі 9,2%, або 16,6 ГВт, якщо АЕС не будуть знову введені в експлуатацію. Експерти прогнозують, що обмеження щодо ядерної електроенергетики можуть призвести до аварій на звичайних електростанціях, навантаження на які останнім часом значно збільшилася незважаючи на те, що багато з них застаріли і не відповідають сучасним вимогам.

Нагадаємо, 1 липня Японія запустила перші атомні реактори після аварії на АЕС "Фукусіма-1", що постраждала в результаті руйнівного землетрусу 11 березня 2011 р. Відновили роботу третій і четвертий енергоблоки АЕС "ГОІ" в провінції Фукуї. Основною причиною перезапуску реакторів стала загроза нестачі електроенергії в промисловому районі Кансай (міста Осака і Кіото). Брак електрики в регіоні може скласти від 5% до 18,6%, порахували в уряді Японії. Реактори АЕС "ГОІ" вже пройшли стрес-тести, визнані японськими експертами та фахівцями Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ), і тепер вважаються такими, що не представляють небезпеки.

Відзначимо, що рішення про введення в дію АЕС було негативно сприйняте населенням Японії. Біля будівлі резиденції прем'єр-міністра країни Йосіхіко Ноди в Токіо в ніч на 30 червня пройшла демонстрація проти повернення до атомної енергетики.

У березні 2011 р. в Японії стався потужний землетрус магнітудою 9,0, після чого на узбережжя країни обрушилося цунамі. Жертвами удару стихії стали близько 20 тис. осіб. Крім того, природні катаклізми викликали аварію на АЕС "Фукусіма-1". На станції сталося кілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японська влада оголосила про закінчення операції зі стабілізації обстановки на АЕС. При цьому експерти визнають, що на повне вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.