ua en ru

Японія до 2030 р. планує повністю відмовитися від атомної енергетики

Автор: RBC.UA
Влада Японії планує перехід до повної відмови від використання атомної енергетики до 2030 р. Про це заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Юкіо Едано, додавши, що відмова від АЕС не завдасть шкоди економіці, передає "Росія-24".

Влада Японії планує перехід до повної відмови від використання атомної енергетики до 2030 р. Про це заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Юкіо Едано, додавши, що відмова від АЕС не завдасть шкоди економіці, передає "Росія-24".

Японія розглядає три шляхи до відмови від АЕС. Так званий "план ядерного нуля" передбачає повну відмову від використання атомної енергетики або скорочення її споживання до 15%. Третій варіант передбачає обмеження використання всієї кількості вироблюваної енергії до 20-25%.

"Я не вважаю, що "план ядерного нуля "негативно позначиться на японській економіці. Навпаки, можливо, він зможе простимулювати її зростання, оскільки послужить поштовхом розвитку альтернативної енергії і підвищить ефективність інших джерел енергії", - заявив Едано.

Нагадаємо, що після аварії на АЕС "Фукусіма" влада Японії пообіцяла зупинити всі реактори, щоб переконатися в тому, що катастрофа не повториться. На практиці це виявилося зробити набагато складніше. На початку червня прем'єр-міністр Йосіхіко Нода оголосив про те, що найближчим часом можуть бути перезапущені два реактори електростанції Ооі, розташованої у префектурі Фукуї.

У Японії 50 працездатних ядерних реакторів. Атомна енергетика до аварії на АЕС "Фукусіма" була однією з головних опорних точок для японської економіки.

Нагадаємо, в липні ц.р. міністерство охорони здоров'я Японії повідомило, що буде розслідувати повідомлення про приховування даних у зв'язку з катастрофою на атомній електростанції "Фукусіма-1".

АЕС "Фукусіма-1" піддалася серйозній катастрофі в березні минулого року в результаті одного з найбільших в історії Японії землетрусів і цунамі після нього. Катастрофа призвела до викидів радіоактивних речовин, що змусило відселяти населення значної території навколо. На станції сталося кілька вибухів, які призвели до витоку радіації. 16 грудня 2011 р. японські власті оголосили про закінчення операції зі стабілізації обстановки на АЕС. При цьому експерти визнають, що на повне вивантаження палива з реакторів піде не один десяток років.

Відзначимо, що на думку незалежної парламентської комісії Японії з розслідування ядерної кризи, ситуація на АЕС "Фукусіма-1" була викликана не тільки стихійним лихом, а й помилками уряду країни й оператора станції - енергетичної компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO).

16 липня у столиці Японії Токіо понад 100 тис. осіб взяли участь у мітингу з вимогою відмови від атомної енергії. Активісти заявили, що зібрали близько 7,5 млн підписів під петицією з вимогою повністю припинити експлуатацію АЕС.

Раніше, у червні ц.р., влада Японії оголосила про підготовку перезапуску двох реакторів на АЕС у місті Ооі. Основною причиною перезапуску реакторів стала загроза нестачі електроенергії у промисловому районі Кансай (міста Осака та Кіото). Влада порахувала, що брак електрики в регіоні може скласти від 5% до 18,6%.

Як повідомлялося, 5 травня 2012 р. у Японії зупинили для перевірки останній діючий реактор. Таким чином, країна залишилася без електрики, що виробляється АЕС. Після закінчення тестів місцева влада відмовлялися дати згоду на відновлення роботи реакторів.