Уряд затвердив держзакупівлі в 2012 р. на 2,9 млрд грн

Кабінет міністрів України постановою №689 від 1 серпня затвердив державне замовлення на закупівлі в 2012 р. на суму 2 млрд 884,972 млн грн. Відповідна постанова опублікована на сайті Кабміну.

Кабінет міністрів України постановою №689 від 1 серпня затвердив державне замовлення на закупівлі в 2012 р. на суму 2 млрд 884,972 млн грн. Відповідна постанова опублікована на сайті Кабміну.

Зокрема, на сферу культури передбачено 786,314 млн грн, отримання приросту запасів корисних копалин і топографічно-геодезичні роботи - 1 млрд 23,551 млн грн, поставку продукції соціального призначення - 477,219 млн грн, наукові розробки - 277,927 млн грн, і т.д.

Держзамовники, які мають бюджетну заборгованість з оплати виконаного в попередні роки держзамовлення, повинні щомісяця інформувати Міністерство економічного розвитку і торгівлі і Міністерство фінансів про стан її погашення.

Напередодні Президент України Віктор Янукович підписав закон №5044-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань державних закупівель". Згідно із законом, з Господарського кодексу виключаються норми, за якими державні підприємства для закупівель товарів, робіт і послуг використовують процедури, визначені законом про держзакупівлі. Також з кодексу виключені пункти, які відносять під дію закону про держзакупівлі комунальні підприємства.

Також закон розширює перелік видів закупівель, які не підпадають під дію закону, включивши туди, зокрема, придбання та оренду землі та нерухомості, послуги, що надаються для здійснення емісії або купівлі-продажу цінних паперів, навчання в закордонних вузах, ряд закупівель для організації та здійснення гастролей і фестивалів національного рівня, а також для забезпечення діяльності спортивних збірних країни.

Процедура тендерів передбачена тільки для закупівель за бюджетні кошти. Багато державних підприємств критикували закон про держзакупівлі за його негативний вплив на бізнес. Наприклад, авіабудівники з держпідприємства "Антонов" були змушені проводити тривалу процедуру закупівель двигунів, які їм завжди поставляла тільки одна компанія - ВАТ "Мотор Січ". При цьому використовувалися не бюджетні кошти, а обігові кошти компанії. Верховна Рада ухвалила відповідний закон 4 липня.

За даними Державної служби статистики (Держстат), на здійснення державних закупівель товарів, робіт і послуг у І кварталі 2012 р. використано 48 млрд 485,4 млн грн., що в 3,8 разу перевищує суму, витрачену на держзакупівлі за аналогічний період 2011 р. За 2011 р., за даними Держстату, на здійснення держзакупівель використано 135 млрд 885,3 млн грн. Ця сума коштів на 75,5% перевищує суму, витрачену на держзакупівлі за 2010 р. Експерти Рахункової палати відзначали, держзакупівлі в 2010 р. і I половині 2011 р. здійснювалися неефективно. В минулому році на держзакупівлі в 2011 р. всього було витрачено 135,8 млрд грн.

Нагадаємо, 5 липня ц.р. Янукович підписав закон № 4917-VI "Про внесення змін до закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо запровадження процедури електронного реверсивного аукціону".

Документ уточнює систему електронних торгів, впроваджує електронну площадку - сукупність технічного обладнання, програмного забезпечення та організаційних заходів, що використовуються для державних закупівель за процедурою електронних реверсивних аукціонів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся