Уряд перейде на електронний документообіг з 1 січня 2012 р. Про це повідомив під час брифінгу голова Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, передає кореспондент РБК-України.
Уряд перейде на електронний документообіг з 1 січня 2012 р. Про це повідомив під час брифінгу голова Державного агентства з науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, передає кореспондент РБК-України.
"З нового року уряд перейде на електронний документообіг. Це дозволить у рази підвищити ефективність роботи і скоротить терміни ухвалення урядом рішень", - підкреслив Семиноженко.
Він зазначив, що сьогодні повністю існує законодавча база, яка дозволить перейти на електронний документообіг. "До кінця року ми затвердимо формат, тобто ту мову, яка буде" універсальним есперанто "для спілкування між різними відомствами", - сказав Семиноженко.
Він додав, що для того, щоб перейти на електронний документообіг ще необхідно близько 3 млн грн.
В даний час в Україні вже впроваджуються та застосовуються на практиці в держструктурах новітні системи обробки даних, у тому числі із застосуванням IT-технологій. Так в рамках проекту модернізації Державної податкової служби (ДПС) України активно впроваджується комп'ютерне адміністрування податків та електронного документообігу.
Крім того, в липні 2011 р. Державний комітет з питань регуляторної політики та підприємництва (ДКЦПФР) погодив проект рішення про те, що професійні учасники фондового ринку зможуть подавати звітність в вигляді електронних документів з використанням електронного цифрового підпису. На думку розробників, введення альтернативного способу подання адміністративних даних спростить взаємодію між професійними учасниками фондового ринку та ДКЦПФР.
Нагадаємо, введення єдиної інформаційно-телекомунікаційної інфраструктури органів державної влади та місцевого самоврядування було анонсовано Державним агентством України з питань науки, інновацій та інформатизації в грудні 2010 р. Згідно з інформацією держагентства, єдина інфраструктура буде створена до 2015 р. в рамках третього етапу розвитку електронного урядування .
На першому етапі (до 2012 р.) будуть розроблені нормативно-правова та нормативно-технічна бази, необхідні для надання адміністративних послуг в електронному вигляді. Також будуть створені єдині стандарти взаємодії суб'єктів електронного управління і єдина загальнодержавна система електронного документообігу. На цьому ж етапі органи державної влади та місцевого самоврядування почнуть надавати послуги громадянам у електронному вигляді.
На другому етапі (до 2014 р.) в електронній формі надаватимуться послуги в усіх сферах суспільного життя.
Концепція розвитку електронного урядування була схвалена на засіданні Кабінету міністрів України 13 грудня 2010.