Уряд Грузії пішов у відставку

Президент Грузії Михайло Саакашвілі задовольнив клопотання уряду країни про відставку. Відповідну заяву було опубліковано на офіційному сайті глави держави напередодні ввечері.

Президент Грузії Михайло Саакашвілі задовольнив клопотання уряду країни про відставку. Відповідну заяву було опубліковано на офіційному сайті глави держави ввечері 10 жовтня.

Читайте також: Новий уряд Грузії планує відновити прямі відносини з абхазами й осетинами

На підставі документа, на уряд покладено виконання обов'язків до призначення нового кабінету міністрів, склад якого буде представлений парламенту у встановлені Конституцією терміни.

Нагадаємо, на парламентських виборах, що відбулися 1 жовтня, перемогу здобув блок "Грузинська мрія". Після цього його лідер мільярдер Бідзіна Іванішвілі заявив про те, що прихильники сили-переможця, які отримають більшість у парламенті, налаштовані на кардинальне оновлення кабінету міністрів.

Читайте також: Росія не має наміру вести переговори з новою владою Грузії про Південну Осетію і Абхазію, - МЗС РФ

Незабаром представники блоку озвучили попередній склад нового уряду. На портфелі міністрів претендують колишній посол Грузії в ООН Іраклій Аласанія, якого готують у міністр оборони. Іраклій Гарібашвілі може зайняти посаду міністра внутрішніх справ, прес-спікер Іванішвілі Майя Панджікідзе може очолити МЗС Грузії.

Кандидатом у міністри інфраструктури та регіонального розвитку названо відомого футболіста та бізнесмена Каху Каладзе. Курувати в уряді виконання покарань, пробації та юридичну допомогу довірено колишньому народному захиснику (омбудсмена) Созар Субарі, юстицію - Теа Цулукіані. Кандидатом у держміністри у справах діаспор названий Костянтин Сургуладзе, в держміністри з реінтеграції - конфліктолог Паата Закареішвілі.

Читайте також: Екс-міністр внутрішніх справ Грузії утік з країни

Міністерство сільського господарства має очолити колишній керівник відомства Давид Кірвалідзе. Міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції стане Алексі Петріашвілі. Міністерство культури і охорони пам'ятників очолить Гурам Одішарія, спорту та у справах молоді - Леван Кіпіані.

Новий уряд повинен буде затвердити парламент, більшість у якому отримали члени блоку "Грузинська мрія".

Читайте також: Саакашвілі доручив МВС і прокуратурі присікти насильство і грабежі, що почастішали після виборів у Грузії

Раніше повідомлялося, що "Грузинська мрія" має намір змінити Конституцію і оголосити амністію.

Крім того, Іванішвілі заявляв, що при владі у Грузії не залишиться жодного міністра попереднього уряду. Також він закликав чинного Президента Саакашвілі піти у відставку.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся