Бідзіна Іванішвілі оголосив склад нового уряду Грузії

Майбутній прем'єр-міністр Грузії, лідер коаліції "Грузинська мрія", що здобула перемогу на парламентських Борис (Бідзіна) Іванішвілі оголосив склад кандидатів в новий уряд країни. Кандидатури має затвердити новий парламент Грузії, перше засідання якого відбудеться 20 жовтня в новій парламентській столиці, Кутаїсі.

Майбутній прем'єр-міністр Грузії, лідер коаліції "Грузинська мрія", що здобула перемогу на парламентських Борис (Бідзіна) Іванішвілі оголосив склад кандидатів в новий уряд країни. Кандидатури має затвердити новий парламент Грузії, перше засідання якого відбудеться 20 жовтня в новій парламентській столиці, Кутаїсі.

Отже, міністром оборони Іванішвілі хоче бачити лідера партії "Вільні демократи", колишнього посла Грузії в ООН Іраклія Аласанію. Він же стане віце-прем'єром країни. Главою Міністерства внутрішніх справ названий Іраклій Гарібашвілі, закордонних справ - прес-спікер Іванішвілі Майя Панджікідзе.

Читайте також: На виборах у Грузії коаліція Іванішвілі набрала 54,85%, партія Саакашвілі - 40,43%

Міністром інфраструктури та регіонального розвитку названий відомий футболіст і бізнесмен Каха Каладзе; виконання покарань, пробації та юридичної допомоги - колишній народний захисник (омбудсмен) Созар Субарі; юстиції - Теа Цулукіані. Їй, за словами Іванішвілі, доручено сформувати незалежну судову систему.

Міністром у справах діаспор названий Костянтин Сургуладзе, міністром з реінтеграції - конфліктолог Паата Закареішвілі. Міністерство сільського господарства очолить Давид Кірвалідзе - він був главою цього ж міністерства в часи президентства Едуарда Шеварднадзе. З уряду Шеварднадзе в новому уряді також представлені глава міністерства охорони здоров'я Аміран Гамкрелідзе. Міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції стане Алексі Петріашвілі. Міністерство культури і охорони пам'ятників очолить Гурам Одішарія, спорту та у справах молоді - Леван Кіпіані.

Читайте також: Екс-міністр внутрішніх справ Грузії втік з країни

Міністри економічного блоку поки не названі, але вже відомі кандидатури на інші відповідальні державні пости. Так, генеральним аудитором стане колишній голова Контрольної палати Грузії часів Шеварднадзе Реваз Шавішвілі, президентом Національного банку - Нодар Джавахішвілі, який також займав цей пост при президенті Шеварднадзе.

Генеральним прокурором стане адвокат Арчіл Кбілашвілі, директором національного центру іспитів - Майя Міміношвілі. Пост спікера парламенту Грузії уготований чолі "Республіканської партії" країни Давиду Усупашвілі.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці в Facebook

Нагадаємо, що на парламентських виборах в Грузії опозиційна партія "Грузинська мрія" отримала 54,85% голосів. Партія Президента Грузії Михайла Саакашвілі "Єдиний національний рух" набрала 40,43%.

Після виборів в Грузії, які виграла коаліція "Грузинська мрія", її глава Бідзіна Іванішвілі заявив, що в новому уряді Грузії не залишиться жодного міністра з колишнього уряду, хоча частина заступників залишаться на своїх посадах.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся