ua en ru

Уряд Німеччини уточнив процедуру обрізання з релігійних причин

Автор: RBC.UA
Уряд Німеччини представив у парламент країни - Бундестаг - пропозиції щодо законопроекту, який регулює правові аспекти обряду обрізання у мусульман та іудеїв. Згідно із законодавчою ініціативою, операцію повинен робити досвідчений фахівець.

Уряд Німеччини представив у парламент країни - Бундестаг - пропозиції щодо законопроекту, який регулює правові аспекти обряду обрізання у мусульман та іудеїв, повідомляє ВВС.

Читайте також: Пацієнту з Німеччини зробили без згоди обрізання

Відповідно до законодавчої ініціативи, операцію має проводити досвідчений фахівець, і вона повинна бути проведена з усією можливою обережністю і максимально ефективним знеболенням.

Як повідомлялося, у вересні влада німецького міста Берліна встановила правила релігійного обрізання, яке раніше кельнський суд прирівняв до кримінального злочину. Повідомлялося, що відтепер батьки або опікуни єврейських та мусульманських хлопчиків повинні надати письмову згоду на операцію по обрізанню, а також довести, що цього вимагають їхні релігійні переконання, пред'явивши довідку з общини.

Крім того, у клініці батьків повинні попередньо ознайомити з можливими ускладненнями і ризиками, пов'язаними зі здоров'ям їх дитини. У той же час лікарі зобов'язані будуть проводити операції по обрізанню відповідно до єдиних федеральних стандартів.

Читайте також: Німеччина відзначала 22-ту річницю об'єднання країни (фото, відео)

Якщо буде порушена хоча б одна із цих умов, справа може стати предметом судового розгляду. Дані умови не поширюються на випадки, коли обрізання здійснюється за медичними показаннями.

Нагадаємо, в червні окружний суд Кельна прийняв рішення заборонити обрізання хлопчиків з релігійних мотивів на тій підставі, що це рівнозначно завданню тілесних ушкоджень, "порушує основоположне право дитини на цілісність тіла" і є кримінальним злочином.

"Це рішення надзвичайно важливе, насамперед, для лікарів, тому що вперше у них з'явилася правова визначеність, - повідомив професор університету Пассау Холм Пуцко. - Це рішення може не тільки вплинути на майбутні правові положення, але й може привести до зміни постраждалих релігій у тому, що стосується дотримання основних прав дітей".

До суду звернулася родина мусульман у зв'язку з тим, що у їхнього сина виникли ускладнення після операції через обрізання. Суд розглядав справу, в якій звинувачувався мусульманський лікар, який зробив обрізання 4-річному хлопчикові на прохання батьків. За кілька днів рана дитини почала кровоточити, і вона потрапила до лікарні. Місцева влада ініціювала розслідування інциденту, який закінчився категоричним рішенням суду.

Вердикт суду не поширювався на всі подібні випадки, але послужив прецедентом, який може вплинути на медичну практику по всій країні. У результаті багато медустанов відмовилися робити обрізання. Релігійні громади ФРН вбачали в рішенні суддів обмеження свободи віросповідання.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Повідомлялося, що єврейські і мусульманські організації у Європі об'єднали свої зусилля в боротьбі проти рішення кельнського суду, назвавши вердикт "серйозним зазіханням на свободу релігії". На захист прав на обрізання виступила також канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Обрізання - невід'ємна частина іудаїзму та мусульманства. Тора наказує проводити обряд обрізання на восьмий день після народження хлопчика. У мусульманській традиції його прийнято здійснювати в дитячі роки, при 13-річчі.

У США, наприклад, більшість хлопчиків проходять обрізання незабаром після народження, незалежно від їхньої релігії. Як повідомлялося, для жителя американського штату Кентуккі Філліпа Ситона обрізання на операційному столі закінчилося плачевно - хірурги видалили йому статевий орган.