ua en ru

Німеччина відзначає 22-ту річницю об'єднання країни (фото, відео)

Автор: RBC.UA
Сьогодні, 3 жовтня, Німеччина відзначає річницю об'єднання країни - День німецької єдності. Рівно 22 роки тому об'єдналися Федеративна Республіка Німеччина ("Вессі") і Німецька Демократична Республіка ("Оссі"), що перестала існувати як суверенна держава.

Сьогодні, 3 жовтня, Німеччина відзначає річницю об'єднання країни - День німецької єдності. Рівно 22 роки тому об'єдналися Федеративна Республіка Німеччина ("Вессі") і Німецька Демократична Республіка ("Оссі"), що перестала існувати як суверенна держава.

Читайте також: Німецький інститут економічних досліджень знизив прогноз по зростанню ВВП Німеччини на 2013 р. до 1,6%

У порядку ротації центр національного свята цьогоріч припадає на Мюнхен - столицю федеральної землі Баварія, яка на даний час головує в бундесраті (палаті представників федеральних земель). В урочистостях бере участь вище політичне керівництво Німеччини, у тому числі президент Йоахім Гаук і канцлер Ангела Меркель.

У столиці країни Берліні народні гуляння, за традицією, пройдуть поряд із Бранденбурзькими воротами. Свято, яке буде організовано на вулиці 17 червня, що закінчується біля цього знаменитого символу Берліна, збере сотні тисяч людей. Їх чекає насичена концертна програма, що включає виступи популярних у Німеччині музичних виконавців.

Читайте також: ВР ратифікувала угоду про надання Німеччиною кредиту в сумі 18 млн євро на модернізацію підстанцій ЛЕП

У Мюнхені заходи, присвячені Дню німецької єдності, стартували вже у вівторок. Відкрив свято прем'єр-міністр Баварії Хорст Зеехофер. Він зазначив, що всі витрати, пов'язані з об'єднанням країни, повністю виправдали себе. "Краще вкладати гроші у свободу, ніж інвестувати їх перед лицем загрози "холодної війни" в озброєння", - наголосив голова бундесрату. Падіння стіни в листопаді 1989 року прем'єр-міністр Баварії назвав "одним з найважливіших і найбільш радісних моментів" у післявоєнній історії Німеччини.

Заходи щодо відзначення першої річниці об'єднання проходили в Бонні.

Читайте також: У Німеччині вважають, що повноцінний банківський союз не зможе бути створений до початку 2013 р., як планувалося раніше

Нагадаємо, у 1990 році землі Бранденбург, Мекленбург-Передня Померанія, Саксонія-Анхальт, Саксонія і Тюрінгія, що входили у НДР, приєдналися до ФРН. На площі поруч із будівлею рейхстагу, де на даний час засідає парламент, було тоді піднято державний прапор Федеративної Республіки. Договір про об'єднання НДР і ФРН підписали представники чотирьох країн-союзників у Другій світовій війні. Відтоді 3 жовтня є національним святом.

Через 22 роки після об'єднання відмінності між сходом і заходом країни, як і раніше, є великими. Рівень безробіття на територіях, що належали Східній Німеччині, досі є вищим від західнонімецького, спостерігається масовий відтік молоді з так званих нових земель на захід. З 1990 по 2008 рр. населення Східної Німеччини скоротилося на 11,7%. За прогнозами експертів, до 2030 року на територіях колишньої НДР вік кожного третього громадянина перевищить 65 років. На сході країни також відзначається більш низький рівень народжуваності, дещо нижче зарплати і пенсії.

Читайте також: У Німеччині кількість хворих на кишкову інфекцію дітей перевищила 8 тис

Відповідно до щорічної "Доповіді про стан німецької єдності", опублікованій Міністерством внутрішніх справ ФРН у Берліні до чергової дати, у нових землях відзначається "прогрес і позитивний розвиток". Зокрема, створення умов для досліджень і науки, за яких "якість дослідних результатів та інноваційних досягнень на Сході та Заході ні в чому не відрізняється". Крім того, відзначено зростання тривалості життя. У жінок по всій країні вона майже однакова (82 роки), а в чоловіків у східній частині трохи відстає від західної, але вже не суттєво. Втім, у східних землях ситуація з дитячими установами виглядає набагато краще, ними забезпечено кожну другу дитину.

В цілому, з доповіді випливає, що життєві умови у Східній Німеччині, як і раніше, далекі від західних земель. ВВП на душу населення останнім часом навіть скорочується. У минулому році він становив 71% від західнонімецького рівня, а роком раніше був на 2% вище. Продуктивність праці на сході на 20% нижче, ніж у західних землях. Такий же розрив між заходом і сходом по рівню сімейного доходу. У першому півріччі 2012 р. економіка у Східній Німеччині підвелася на 0,5%, а в Західній виросла на 1,2%.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Сімейний дохід залишається у Східній Німеччині на 20% нижче, ніж у Західній. А купівельна спроможність у Тюрінгії, Саксонії, Мекленбург-Передній Померанії і Саксонії-Анхальті на 16% відстає від середньої по ФРН. Це ж стосується і пенсій. Безробіття ж у східних землях, незважаючи на його істотне в останні роки зниження, приблизно вдвічі вище, ніж у західних. За даними експертів, на даний час 85% народного господарства колишньої НДР знаходиться в західнонімецьких руках.