Саміт Україна-ЄС може бути перенесена на пізнішу дату, якщо відбудеться значне погіршення політичного клімату в Україні. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив посол Португалії в Україні Жозе Мануель Пессанья Вієгаш. За його словами, поки діючою є дата 14 вересня, саміт планується провести в Києві.
Саміт Україна-ЄС може бути перенесена на пізнішу дату, якщо відбудеться значне погіршення політичного клімату в Україні. Про це сьогодні під час прес-конференції заявив посол Португалії в Україні Жозе Мануель Пессанья Вієгаш. За його словами, поки діючою є дата 14 вересня, саміт планується провести в Києві. Проте якщо політична криза в Україні загостриться, то Європейський Союз може розглянути питання щодо перенесення дати саміту. "Я вірю в українських політиків, і що криза пройшла", - сказав посол.
Ж.Вієгаш також повідомив, що переговори про підписання угоди між Україною і ЄС про вільну торгівлю можуть початися до кінця 2007 р. "Як відомо, дата початку вищезазначених переговорів залежить від результатів переговорного процесу щодо приєднання України до ВТО", - сказав він.
Відмітимо, що під час головування в ЄС Португалія проведе ряд двосторонніх самітів, зокрема, ЄС-Китай, ЄС-Індія і ЄС-Росія. Окрім двосторонніх самітів, заплановано проведення євро-середземноморських конференцій і саміту Африка-ЄС в рамках співпраці з Півднем, процесу Барселони і нової політики сусідства.
Також посол повідомив, що Португалія покладає надії на те, що найближчим часом Європейський парламент і Верховна Рада України ратифікують угоду про спрощення візового режиму і реадмісії між Україною і ЄС і що ця угода вступить в силу до кінця 2007 р.
Нагадаємо, угода про спрощення візового режиму і реадмісії з ЄС була підписана 18 червня 2007 р.
Или читайте нас там, где вам удобно!
Больше по теме: