США підтримують ідею євроінтеграції України та підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі на саміті Україна - ЄС 19 грудня. Про це в інтерв'ю журналістам заявив посол США в Україні Джон Теффт, передає кореспондент РБК-Україна.
США підтримують ідею євроінтеграції України та підписання угод про асоціацію та зону вільної торгівлі на саміті Україна - ЄС 19 грудня. Про це в інтерв'ю журналістам заявив посол США в Україні Джон Теффт, передає кореспондент РБК-Україна.
"Ми підтримуємо ідею європейської інтеграції України. Ми, звичайно, не є учасниками всього переговорного процесу, але ми завжди давали ясно зрозуміти європейським друзям і українським, що ми вважаємо цей процес дуже хорошим, ми його підтримуємо", - сказав Теффт.
Він додав: "Сподіваюся, це скоро принесе свої плоди".
Нагадаємо, 1 грудня Європейський парламент на пленарному засіданні остаточно затвердив строки парафування та прийняття Угоди про асоціацію між ЄС і Україною, згідно з якими виконавчим органам ЄС рекомендується парафувати угоду до кінця 2011 р., і до кінця 2012 р. підготувати всі необхідні документи для ратифікації як в Європарламенті, так і в національних законодавчих органах.
Разом з тим, в проекті доповіді міститься пункт про необхідність створення механізмів призупинення дії угоди у разі, якщо Київ буде ігнорувати або навмисно порушувати демократичні принципи, закладені в основу Угоди про асоціацію.
У рекомендаціях міститься заклик до проведення економічних і правових реформ в Україні, а також висловлюється готовність допомагати Україні в їх проведенні.
17 листопада в Страсбурзі (Франція) на засіданні комітет закордонних справ Європарламенту проголосував за цю резолюцію. Рекомендації комітету щодо переговорів про Угоду про асоціацію були прийняті 59 голосами "за", 2 були проти, 2 утрималися.
Віктор Янукович позитивно оцінив резолюцію Європарламенту щодо України. "Це, безумовно хороша новина для України. Дуже важливо, що там (в резолюції) відображена перспектива вступу згідно Лісабонської угоди, зазначено на проблеми, що існують в Україні. Ми про них добре знаємо, ми над ними працюємо, щоб якомога швидше виправити" , - підкреслив Віктор Янукович.
На 19 грудня у Києві заплановано саміт Україна-ЄС, на якому, можливо, буде парафована Угода про асоціацію України з ЄС.
1 грудня також стало відомо, що ЄС найближчим часом планує провести раніше відкладений зустріч з Президентом України Віктором Януковичем. Про скасування, наміченого на 20 жовтня візиту Віктора Януковича в Брюсселі 18 жовтня повідомила верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон. За її словами рішення про скасування візиту Президента України до Брюсселя прийняли голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу і голова Європейської ради Херман ван Ромпей.
Нагадаємо, раніше наголошувалося, що парафування СА в ході грудневого саміту Україна-ЄС може не відбудуться, оскільки українська сторона не встигне пройти технічні процедури узгодження документа.
25 листопада видання «Комерсант-Україна» повідомляло з посиланням на європейських дипломатів, що угода про асоціацію не буде парафована на грудневому саміті, оскільки це технічно не можливо.
Зазначимо, раніше заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін заявив, що для України не принципово парафувати угоду про асоціацію з ЄС на грудневому саміті в Києві, так як парафування є технічною, а не політичною процедурою. Ще однією перешкодою для парафування є те, що розділ СА, що регламентує створення зони вільної торгівлі (ЗВТ), досі не відпрацьований експертами, хоча офіційні переговори по його тексту завершилися ще 19 жовтня.
Нагадаємо, 24 листопада голова Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в ході 17 засідання Комітету з парламентських зв'язків між Україною та ЄС заявив, що пункт про перспективу членства України в ЄС не узгоджений в проекті угоди про асоціацію. Також за словами Тейшейри, підписання угоди гальмує політична ситуація в Україні.
Зазначимо, під час візиту до Києва 22 листопада Президент Литви Даля Грібаускайте заявила, що успіх саміту Україна-ЄС буде залежати від того, чи покаже Україна прихильність європейським демократичним цінностям, зокрема у справі екс-прем'єр-міністра Тимошенко.
27 жовтня Європарламент більшістю голосів прийняв резолюцію щодо України на сесії в Страсбурзі. У документі йдеться про те, що Європарламент "дотримується думки, що поглиблення відносин між ЄС і України, а також європейська перспектива в Україні мають велике значення і в інтересах обох сторін. ЄП визнає українські прагнення відповідно до статті 49 Угоди Європейського Союзу за умови виконання всіх критеріїв, включаючи принципи демократії, повагу прав людини, фундаментальних свобод і верховенства права ". Парламент ЄС закликав ЄК не блокувати підписання Угоди про асоціацію з Україною.
Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України та ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".