ua en ru

Посол Грузії: Військово-технічна співпраця між країнами залежить від позиції України

Автор: RBC.UA
Продовження військово-технічного співробітництва (ВТС) між Грузією та Україною залежить від позиції української сторони в цьому питанні, заявив посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе.

Продовження військово-технічного співробітництва між Грузією та Україною залежить від позиції української сторони в цьому питанні, заявив посол Грузії в Україні Грігол Катамадзе, пише «Дзеркало тижня».

«Якщо Україна вважатиме вигідним співпрацювати з країною, з якою вона має давні партнерські відносини, то ВТС буде. Якщо ні - не трагедія: збройовий ринок має багатий вибір, а Грузія не перебуває під міжнародними санкціями», - сказав посол.

При цьому екс-глава «Укрспецекспорту» Сергій Бондарчук висловив надію, що ВТС з Грузією буде продовжено. «Сподіваюся, що Україна буде як і раніше активною та ефективною і її не принесуть в жертву, як невигідного конкурента аналогічної компанії нашого північного сусіда», - сказав він.

С. Бондарчук також повідомив, що за останні півтора року Україна не укладала великих контрактів з Грузією. За його інформацією, в 2009 р. Україна поставила до Грузії п'ять БТР-70, запчастини до бронетранспортерів, боєприпаси до української розробки нового протитанкового комплексу «Скіф», а також виконувала ремонтні роботи.

Нагадаємо, за даними реєстра озброєнь ООН, в 2008 р. військово-технічне співробітництво України з Грузією різко скоротилася. Грузія отримала з України всього 40 одиниць БМП-1 і БТР-70.

Відзначимо, в 2007 р. Україна продала в цю державу 99 одиниць танків, ББМ, артилерійських установок і літаків.

Нагадаємо, після грузино-російського конфлікту в 2008 р. неодноразово звучали заяви від російських, а також українських політиків, про масштабні поставки зброї з України до Грузії. У грудні 2008 р. створена за ініціативою Партії регіонів тимчасова слідча комісія Верховної Ради з розслідування фактів таких поставок констатувала, що зброя до Грузії поставлялася за рахунок боєздатності України. Зокрема, голова комісії Валерій Коновалюк повідомив, що встановлені факти експорту української зброї на 2,5 млрд дол. за останні чотири роки, при чому до держбюджету надійшло тільки 200 млн дол. від продажу цієї зброї.

У свою чергу, Рада національної безпеки і оборони України спростувала заяви В.Коновалюка щодо порушень у військово-технічному співробітництві між країнами. У РНБО відзначили, що Україна співпрацювала з Грузією абсолютно транспарентно, надаючи реєстру ООН та іншим міжнародним структурам всю інформацію щодо експорту своїх озброєнь і військової техніки. У РНБО також назвали заяву голови ТСК про продаж озброєнь Грузії за заниженими цінами, непрофесійною і суб'єктивною.