Громадськість впевнена в тому, що об'єктивне розслідування справи про самогубство Волошина неможливе, поки Олексій Савченко керує регіоном.
Ніби знову повернулися на початок 2014 року в самий розпал Майдану. Саме таку фразу почула сьогодні біля Миколаївської облдержадміністрації, оточена сотнями силовиків, судячи по всьому, що готувалися до силового захоплення облради, де проходила чергова сесія.
Представники "Національного корпусу", партії "Свобода" та інші активісти проводять свою безстрокову акцію з вимогою відсторонення від посади голови Миколаївської облдержадміністрації Олексія Савченка на час розслідування обставин і причин скоєння самогубства Владиславом Волошиним, льотчиком-героєм, який виконував обов'язки директора аеропорту "Миколаїв". Громадськість впевнена в тому, що об'єктивне розслідування цієї справи неможливе, поки Олексій Савченко керує регіоном.
Слідство розглядає кілька версій смерті Владислава Волошина, однією з яких є доведення до самогубства. Герой-льотчик останні кілька місяців, після затримання колишнього директора при спробі дати хабар Олексія Савченко в його ж кабінеті, керував обласним комунальним підприємством "Миколаївський міжнародний аеропорт". За словами працівників аеропорту, на Владислава Волошина чинився тиск - від нього вимагали визнати роботи з капітального ремонту будівлі аеровокзалу, які проводилися незаконно. ОДА усі звинувачення заперечує, губернатор Олексій Савченко впевнений, що проти нього почали "медійну війну". Сам голова Миколаївської облдержадміністрації з початку березня перебуває на лікарняному і в Миколаєві не з'являвся.
Як повідомили в поліції, сьогодні охорону правопорядку Миколаївської облради забезпечували 450 правоохоронців. З проханням забезпечити посилену охорону в Нацполіцію звернулася сам обласна рада. На площу біля будівлі облради, оточену по периметру, активістів пропускали тільки після особистого огляду.
Голова Миколаївської обласної організації "Національний корпус" Денис Бурштин, під час виступу перед учасниками акції повідомив, що її метою є забезпечення справедливого розслідування смерті Владислава Волошина. А для цього депутати облради повинні розглянути питання про недовіру голові Миколаївської ОДА Олексію Савченку і його заступникам.
"Ми хочемо, щоб депутати, як люди, які гаранти законності, вони повинні висловити свою позицію. У них є повноваження висловити недовіру. Ми хочемо, щоб вони показали, як ставляться до цього питання, чи будуть вони за законність, за правду, чи вони живуть з якимось іншим поняттям. Ми хочемо справедливості. Ми хочемо показати, що справа Волошина буде розслідувана за законом, і ми цього доб'ємося. І не має значення, хто там винен: глава ОДА або інші особи", - сказав Денис Бурштин.
Незважаючи на досягнуті між поліцією і представниками "Національного корпусу" домовленості, в сесійниу залу їх ніхто не поспішав пускати. Поки активісти намагалися прорватися крізь кордони поліції і зайти в будівлю ОДА, у сесійній залі голова облради Вікторія Москаленко вручала грамоти та вітала з Днем народження депутатів облради.
У підсумку, заявивши про те, що активісти нібито почали штурмувати облраду, Вікторія Москаленко вирішила вийти до них разом з першим заступником глава ОДА Валентином Бонем і розповісти, чому не може прийняти їх у залі".
"Я чудово розумію ваше хвилювання. Але, шановні хлопці, є закон, закони України. Ми сьогодні на території держави. У нас не махновщина. Тож, поважайте всіх, поважайте мене і давайте будемо діяти в рамках закону", - сказала голова Миколаївської облради Вікторія Москаленко, звертаючись до активістів, які перебували в оточенні поліції і Національної гвардії біля входу в будівлю облради.
Цю її заяву присутні зустріли криками "Ганьба".
"Махновщина не пройде. Все буде згідно закону. Я в 2013 році виходила на Майдан. Де ви були? Заспокойтеся! Я вам повідомляю, що сьогодні питання про відставку ставитися не буде. Це незаконна вимога!", - заявила Вікторія Москаленко, після чого депутати облради забрали її назад в сесійний зал.
Невідомо, чого хотіла добитися голова обласної ради таким зверненням до громадськості, але в підсумку активісти, яких на той момент біля входу до будівлі зібралося близько 50 чоловік, силою прорвали кордон поліції і через кілька хвилин таки потрапили до сесійної зали Миколаївської облради.
Зайнявши місце біля трибуни облради, голова "Нацкорпусу" в Миколаївській області звернувся до депутатів, і заявив про вимогу винести на розгляд сесії питання про недовіру голові Миколаївської ОДА Олексію Савченку та його заступникам.
Зробив заяву і керівник Головного управління Національної поліції у Миколаївській області Юрій Мороз. Він запропонував громадськості, замість того, щоб витрачати гроші на мітинги і акції протесту, допомогти сім'ї льотчика Владислава Волошина знайти і оплатити адвоката. Головний поліцейський Миколаївській області також зазначив, що він вже звернувся до керівництва Національної поліції України щодо зміни підслідності розслідування справи про загибель Владислава Волошина з метою вирішення питання про передачу його в Головне слідче управління або інші територіальні підрозділи.
Голова Миколаївської міської організації партії "Рух нових сил" екс-президента Грузії Міхеїла Саакашвілі Андрій Толпекін заявив про впевненість у тому, що резонансну справу про причини самогубства в. о. директора аеропорту "Миколаїв" буде розслідуватися не один рік і не буде доведено про кінця.
"На сьогоднішній день наші правоохоронні органи не можуть довести будь-резонансний злочин, і ми розуміємо, що це справа буде продовжуватися роками. Суспільство піднялося, тому що ми розуміємо, що на сьогодні це слідство не буде доведено до кінця. Досить пошивати в дурні миколаївців", - сказав Андрій Толпекін.
Голова Миколаївської обласної організації партії "Свобода" Демид Губський заявив, що той факт, що будівлю обласної ради було оточене кількома кордонами поліції, свідчить про дурість і страх депутатів перед громадою.
Після тривалого спору між активістами, депутатами і головою обласної ради, в ході якого депутати висловилися щодо того, чи вони готові проголосувати за недовіру главі ОДА, голова Миколаївської облради оголосила перерву і зібрала у своєму кабінеті нараду з головами фракцій. В цей же час активісти почали збір підписів депутатів за винесення на розгляд сесії цього питання.
У підсумку, депутати Миколаївської облради зійшлися на думці, що вони не будуть під тиском громадськості голосувати за недовіру главі ОДА. Було прийнято рішення викликати голову Миколаївської ОДА Олексія Савченка із звітом на сесію на початку квітня, а вже після цього приймати рішення про недовіру йому. За це - 34 депутати із 40 присутніх. Однак активісти не погодилися з такою пропозицією і залишалися стояти біля трибуни. Голова "Національного корпусу" в Миколаївській області Денис Бурштин звернувся до голови облради Вікторії Москаленко з вимогою зараз же поставити питання про оголошення недовіри, глава області продовжила сесію.
"Хочете, беріть мене в полон! Я порушувати закон не буду! Ви - не жителі Миколаївщини, я вас вперше бачу!", - сказала Вікторія Москаленко.
У свою чергу депутати зажадали створити порядок у сесійній залі, в іншому випадку вони відмовляються працювати. Після нетривалої дискусії між активістами і народними депутатами, Вікторія Москаленко прийняла рішення закрити засідання сесії, незважаючи на те, що в порядку денному було майже 50 питань, які так і залишилися не розглянутими.
Після цього сесійна зала Миколаївської облради швидко спорожніла, мітингувальники також покинули площу перед ОДА, хоча обіцяли безстрокову акцію, поки глава ОДА Савченко не буде усунений.