Після подолання наслідків паводків у Кабміні планують зайнятися "серйозною роботою над помилками і кадровими рішеннями". Уряд не буде перекладати на керівництво столиці всю відповідальність за спровокований рекордними снігопадами колапс у Києві, тому кадрові рішення будуть зроблені і по іншим органам виконавчої влади. Про це в коментарі виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.
Після подолання наслідків паводків у Кабміні планують зайнятися "серйозною роботою над помилками і кадровими рішеннями". Уряд не буде перекладати на керівництво столиці всю відповідальність за спровокований рекордними снігопадами колапс у Києві, тому кадрові рішення будуть зроблені і по іншим органам виконавчої влади. Про це в коментарі виданню "Дзеркало тижня. Україна" заявив віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул.
Коментуючи узгодженість дій різних органів влади при ліквідації наслідків снігопаду, Вілкул заявив: "Якщо б координації між відомствами не було, ситуація в Києві не була б виправлена в такі стислі терміни - за дві доби. Проблема лише в тому, що влада Києва вчасно не прийняли рішення про мобілізацію - це треба було зробити на сім-вісім годин раніше".
Читайте також: Швидкого сніготанення в найближчі дні в Україні чекати не варто, - Кульбіда
Віце-прем'єр також зазначив, що дати команду ДАІ обмежити рух транспорту, а також залучити силовиків для боротьби зі снігопадом в Києві повинен був зробити міський штаб.
"Є формалізований план ліквідації аварії, розподіл обов'язків, анархії тут бути не може. Команду повинен був дати міський штаб. Локальні проблеми взаємодії мали місце, але ж слід враховувати і безпрецедентні погодні умови. Вважаю, що на вулиці Києва було мобілізовано достатню кількість людей і техніки - якби вони почали діяти трохи раніше, проблеми б не виникло", - підкреслив він.
Олександр Вілкул повідомив про свій намір провести загальнонаціональний селектор, метою якого стане забезпечення координації між усіма органами влади у всіх регіонах країни. "Безумовно, ми не збираємося перекладати всю відповідальність за ситуацію тільки на міську владу. Після подолання наслідків паводків серйозна робота над помилками і кадрові рішення будуть зроблені і по іншим органам виконавчої влади", - заявив він.
Читайте також: Хвиля кадрових рішень за підсумками подолання наслідків негоди ще не завершилась, - Азаров
У Києві та столичній області негода почалося 22 березня. До вечора п'ятниці воно набуло характеру надзвичайної ситуації - єдиним працездатним видом громадського транспорту залишилося метро, на дорогах утворилися багатокілометрові і багатогодинні затори. Реакцію міської влади в опозиції називають недостатню і запізнілою.
Стихія стихла в неділю вранці. Це дало можливість частково відновити рух громадського транспорту. Такої кількості опадів за період метеорологічних спостережень протягом зимового періоду взагалі не спостерігалося з 1881 р. Пробки в Києві зберігаються досі. 7-8 бальні затори спостерігаються як у утреннееі вечірній, так і в обідній час. Рух громадського транспорту відновлено.
Однак нездатність влади впоратися зі стихією в більш короткі терміни стала причиною звільнення Георгія Глинського з посади директора "Київавтодору", пшеничного з посади начальника ГУ з питань надзвичайних ситуацій. Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак подав у відставку.
Незабаром начальником управління з питань надзвичайних ситуацій департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА був призначений Сергій Рюмшин. Цікаво те, що глава поста голови Святошинської РДА Сергій Рюмшин був звільнений 5 лютого 2013 р. за провал у прибиранні снігу в своєму районі.
Після цих рішень Попова, прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що хвиля кадрових рішень за підсумками подолання наслідків негоди ще не завершилася.
Сьогодні снігопади змінилися дощем і актуальним стало питання можливого підтоплення, і міська влада проявляють значно більше уваги організації робіт по недопущенню і ліквідації можливих наслідків. КМДА оприлюднила карти можливих місць підтоплення, список київських поздемних переходів, які можуть бути підтоплені. Також киян просять не виходити з дому без особливої потреби, а тих. Хто все ж покинув оселю, не користуватися особистим транспортом.
Читайте також: Звільнений за провал у прибиранні снігу чиновник призначений главою управління КМДА з надзвичайних ситуацій (фото)
Вчора директор департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища КМДА СергейСадовий заявив, що в Києві існує небезпека підтоплення для 240 будинків приватного сектору Русанівських садів, Чапаєвки, Харківського масиву і району Московського мосту.
Раніше в Гідрометцентрі попереджали, що можуть бути підтоплені дачі на Осокорках, Воскресенських садах, села Вишеньки, Гнідин, території зон відпочинку на Дніпрі, знижені ділянки місцевих доріг у заплаві, окремі прируслові ділянки приватної садово-дачної забудови як в міській, так і в приміських зонах, які також розташовані уздовж Канівського водосховища. КМДА заявляла, що в Києві під час танення снігу можливі локальні підтоплення Подолу, Оболоні і Поштовій площі.
Вже сьогодні директор Гідрометцентру Микола Кудьбіда зазначив, що незважаючи на прийдешнє різке потепління, інтенсивного сніготанення в Україні в найближчі дні не очікується, оскільки тепло буде чергуватися з похолоданням.