ua en ru

Попов підписав розпорядження про реформування структури КМДА

Автор: RBC.UA
Глава Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Попов підписав розпорядження №1515 про реформування структури КМДА. Про це РБК-Україна повідомило джерело, близьке до Попова.

Голова Київської міськдержадміністрації (КМДА) Олександр Попов підписав розпорядження № 1515 про реформування структури КМДА. Про це РБК-Україна повідомило джерело, близьке до Попова. "Підписання (розпорядження) відбулося вчора, 31 серпня", - уточнило джерело.

Напередодні під час онлайн-конференції на сайті РБК-Україна заступник голови КМДА Руслан Крамаренко повідомив: "Зараз Олександр Павлович (Попов) закінчує співбесіду з головами майбутніх департаментів".

Читайте також: Попов: "Реформа ЖКГ у Києві провалилася"

Київрада прийняла проект рішення про зміну структури столичної влади на своєму засіданні 15 березня ц.р. 88 голосами.

Зокрема, реформа КМДА передбачає об'єднання Головних управлінь в департаменти і скорочення їх загальної кількості з 46 до 20. Це пов'язано в першу чергу з тим, що функції багатьох підрозділів перетинаються, що є неефективним.

"У нас існує безліч амбіційних проектів, для реалізації яких потрібна більш ефективна управлінська структура, ніж є зараз. Кадрова реформа допоможе заощадити значні кошти, зробити управління міста більш простим і ефективним, а також зменшить кількість бюрократії", - заявляв під час презентації реформи в березні ц.р. Попов.

Згідно з реформою, кількість людей в апараті столичної влади скоротиться на 10%. Зазначимо, два роки тому в КМДА працювали 2,46 тис. чоловік, то сьогодні 2,2 тис. осіб. Після скорочення в адміністрації залишиться 1,818 тис. чоловік.

Також одним з змін стане запуск в КМДА в наступному році системи електронного уряду. Інвестиції в програму "Електронний уряд" складуть 85 млн грн, які підуть на закупівлю обладнання та початок роботи системи.

Читайте також: КМДА: У Києві дозвільні процедури будуть здійснюватися через "електронний уряд"

"Ми маємо на меті перейти на повноцінний "електронний уряд" для того, аби уникнути всіх цих проблем. Він працює за допомогою використання людиною сучасних засобів зв'язку - інтернет-зв'язок чи через термінали, які мають бути встановлені в місцях скупчення людей, заповнення електронних форм відповідних документів, які дозволяють ідентифікувати заявника, співставити інформацію, яка надається з базами даних, які є у розпорядженні КМДА. Відповідно співставлення цієї інформації і є підставою для прийняття управлінського рішення. Відтак нерідко під час роботи електронного уряду рішення про надання, чи відмову у наданні того чи іншого дозволу приймається автоматично, приймає не чиновник, а безпосередньо комп'ютер. Таке рішення може надаватися людині або в електронному вигляді, або надсилатися їй поштою. Про факт прийняття такого рішення людина повідомляється через кілька годин після того, як воно уже ухвалено через СМС повідомлення, чи електронне повідомлення", - пояснив заступник голови КМДА Олександр Пузанов. Також в інтерв'ю РБК-Україна він повідомив, що планується скорочення кількості комунальних підприємств у столиці.

Реформа КМДА припускає також і скорочення автомобільного парку київської адміністрації. За словами Попова, машин у чиновників стане менше майже на третину - замість них чиновники будуть їздити на громадському транспорті.

Крім кадрових змін в КМДА обіцяють при прийнятті особливо важливих рішень виносити їх на референдуми.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю РБК-Україна Попов повідомив, що "у разі перемоги на виборах, має намір просити повернути норму про суміщення посад мера Києва і глави КМДА".