Польща посилить охорону кордонів з Україною через контрабанду та емігрантів

Вівторок 22 січня 2013 17:54
Автор: RBC.UA
Польща має намір посилити охорону своїх кордонів з Україною через зростання обсягів контрабанди та кількості нелегальних мігрантів. До кінця 2013 р. на східний кордон буде переведено на роботу 1,7 тис. співробітників прикордонної служби, які зараз працюють на півдні Польщі.

Польща має намір посилити охорону своїх кордонів з Україною через зростання обсягів контрабанди та кількості нелегальних мігрантів. Як пише польське видання Rzeczpospolita, до кінця 2013 р. на східний кордон буде переведено на роботу 1,7 тис. співробітників прикордонної служби, які зараз працюють на півдні Польщі.

"За даними Міністерства внутрішніх справ, кордони з Чехією та Словаччиною вважаються безпечними, нелегальна міграція або контрабанда масово спостерігаються на сході", - зазначає видання. Найбільшою проблемою польських прикордонників названа контрабанда сигарет, які переправляють до Польщі в тому числі через прикордонну річку Буг.

За даними видання, торік польські прикордонники конфіскували контрабандних цигарок на суму близько 10 млн дол, що на 20% більше, ніж за попередній рік. Всього кілька днів тому польські прикордонники затримали чоловіка з 12 тис. пачок сигарет на 130 тис. злотих. Контрабанда алкоголю зросла на 117%. У 2012 р. незаконно на територію Польщі було ввезено алкоголю на 800 тис. злотих.

Крім того, зі сходу значно більше людей перетинають польський кордон. Наприклад, українсько-польський кордон в січні-вересні 2012 р. перетнули понад 11 млн. осіб.

Читайте також: Кількість українських емігрантів в світи зросла до 6 млн осіб

"Ми відкриваємо на сході нові пункти пропуску, ввели малий прикордонний рух з Калінінградом, тому частину співробітників ми повинні перевести з півдня на схід. Найголовнішим завданням на сьогоднішній день є ефективна охорона нашої зовнішньої межі", - цитує видання главу польського МВС Яцека Ціхоцького.

Зазначимо, що згідно з даними Міжнародної організації з міграції, в світі понад 6 млн емігрантів - вихідці з України, що становить сьому частину нинішнього населення нашої країни. Велика кількість українців, які виїжджають за кордон на роботу, роблять це нелегально або напівлегально. Експертам важко назвати точну кількість людей, які щорічно залишають Україну, однак вона коливається в межах 1,5-7 млн ​​осіб. У Міжнародній організації з міграції називають цифру в 2,5 млн осіб.

У той же час, за даними Організації Об'єднаних Націй (ООН), що за останні 10 років потік іммігрантів до Україну збільшився приблизно в 20 разів. За цим показником країна опинилася на четвертому місці у світі - після США, Росії та Німеччини. Як раніше повідомляв Держстат, за підсумками 2011 року в Україну іммігрувало 31,7 тис. осіб, а офіційно виїхало за кордон 14,6 тис. осіб. У 2010 р. Україна, за даними Світового банку, посіла п'яте місце в світі по числу емігрантів після Мексики, Індії, Росії та Китаю.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся