Рада міністрів Італії ухвалила пакет постанов про додаткові заходи щодо стабілізації економіки країни, передає Associated Press.
Рада міністрів Італії ухвалила пакет постанов про додаткові заходи щодо стабілізації економіки країни, передає Associated Press.
Рішення про прийняття Радою міністрів пакета жорстких реформ було відповіддю на звинувачення Італії в нездатності відповідати вимогам Європейського центрального банку (ЄЦБ) на тлі побоювань з приводу того, що країні може загрожувати дефолт. "Ми з болем в душі приймаємо ці вимушені заходи", - заявив прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі. Раніше ЄЦБ висунув вимогу про збалансування бюджету та зміцнення фінансів країни до 2013 р.
Завдяки запропонованим заходам, що включають в себе скорочення витрат і збільшення податків, до бюджету надійде 20 млрд євро в 2012 р. і 25,5 млрд євро - в 2013 р. Бюджетний дефіцит, що становить зараз 3,8%, скоротиться на 1,4% від обсягу ВВП в 2012 р., а до 2013 р. усунутуть зовсім, повідомив міністр економіки Італії Джуліо Тремонті.
Реформа включає в себе введення так званого "солідарного податку": 5% - на доходи від 90 тис. євро і 10% - на доходи від 150 тис. євро. З 12,5% до 20% буде збільшена відсоткова ставка податку на доходи від інвестицій (виключаючи урядові облігації). Крім того, буде підвищено пенсійний вік для жінок, зайнятих у приватному секторі.
Пакет реформ включає в себе деякі додаткові заходи: нерелігійні офіційні свята відтепер будуть випадати на неділю з метою збільшити кількість робочих днів у році.
Після прийняття пакета реформ урядом, С. Берлусконі виніс його на розгляд парламенту. У італійських парламентарів є місяць на розгляд запропонованих реформ.
Вчора повідомлялося, що державний борг Італії досяг у червні рекордних розмірів, перевищивши 1,9 трлн євро.
Раніше економісти впливового британського Центру економічних і ділових досліджень зробили прогноз, згідно з яким Італія, найімовірніше, змушена буде оголосити дефолт.
Зазначимо, цього тижня Європейський центральний банк (ЄЦБ) купував на вторинному ринку держоблігації Іспанії та Італії. Про поновлення покупок в ЄЦБ повідомили кількома днями раніше. Покупки були припинені в березні ц.р. З початку тижня, за даними учасників ринку, ЄЦБ купляв держпапери Італії та Іспанії, прибутковість яких раніше в цьому місяці досягала рекордних значень - вище 6%.
9 серпня 2011 р. глава ЄЦБ Жан-Клод Тріше підтвердив, що банк "присутній на вторинному ринку держпаперів". Як довго триватимуть інтервенції, глава ЄЦБ не вказав. Тим часом, минулого місяця лідери Євросоюзу (ЄС) домовилися, що функція підтримки боргового ринку повинна бути передана Європейському фонду фінансової стабільності (EFSF). Рішення лідерів ЄС повинні бути схвалені національними парламентами, цей процес завершиться не раніше жовтня 2011 р. Нові механізми роботи стабфонду повинні запобігти появі боргових проблем у великих економік зони євро, таких як Іспанія та Італія, банкрутство яких може призвести до краху євро і розколу Євросоюзу.
Нагадаємо, в середині липня італійський парламент остаточно схвалив план економії бюджету. 1 липня італійський рада міністрів схвалила програму жорсткої економії бюджетних коштів. "Ця програма розрахована на зниження доходів, але і на збільшення прибутків" - сказав тоді міністр фінансів Джуліо Тремонті. Серед цих заходів, зокрема, відмова від підвищення зарплат і прийому на роботу нових співробітників у бюджетній сфері, а також проведення масштабної програми приватизації.