У Верховній Раді України (ВР) сталася бійка між депутатами від фракції Партії регіонів і БЮТБ через закон про мови. У той же час під стінами ВР проходив мітинг проти прийняття цього документа.
У Верховній Раді України (ВР) сталася бійка між депутатами від фракції Партії регіонів і БЮТБ через закон про мови. У той же час під стінами ВР проходив мітинг проти прийняття цього документа, передає кореспондент РБК-Україна.
Під час обговорення законопроекту про мовну політику в процесі виступу Вадима Колесніченка (нардеп від ПР і один з авторів законопроекту) депутати від БЮТБ спровокували бійку, через що Литвин закрив засідання.
Бійка почалася, коли депутати завершували розгляд законопроекту № 9073 "Про засади державної мовної політики", який передбачає ввести використання регіональних мов на території Україні нарівні з державним і законопроекту № 9714-1, який передбачає надання право батькам вибирати мову навчання дошкільнят.
Також варто зазначити, що бійка продовжилася після припинення прямої трансляції засідання. В цей час опозиційні депутати відтіснили Колесніченко в ложу уряду і безпосередньо били, порвавши йому сорочку. Активним учасників бійки з Колесніченко був Іван Заєць (БЮТБ). Бійка закінчилася тим, що лідер фракції БЮТБ Андрій Кожем'якін втрутився в процес, попередньо знявши краватку і піджак, і фактично закрив Колесніченко собою.
В результаті бійки, народного депутата Миколи Петрука (БЮТБ) відвезли з будівлі ВР в машині швидкої допомоги з забинтованою головою. Зараз близько ВР знаходяться дві машини швидкої допомоги і тривають акції протесту, які почалися ще вдень проти ухвалення закону про мови.
Біля будівлі ВР посилена охорона, рух транспорту не перекрито.
Відзначимо, в четвер, 24 травня близько тисячі людей вийшли на акцію проти прийняття закону "Про основи державної мовної політики", відомого як законопроект Ківалова/Колесніченко. Люди стояли з транспарантами "Руки геть від мови!", "Геть московських окупантів, геть московських холуїв" та іншими.
У той же час, в самій ВР депутати від опозиції блокували трибуну, розгорнувши плакат - "Знищимо мову, знищимо Батьківщину".
Як повідомлялося, сьогодні Верховна Рада України приступила до розгляду низки законопроектів, які стосуються мовної політики України.
В кінці серпня 2011 р. у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект № 9073 "Про засади державної мовної політики", що передбачає функціонування, паралельно з державною мовою, традиційних регіональних мов або мов меншин. Законопроектом збережений конституційний державний статус української мови. Пунктом 1 статті 6 проекту встановлено, що державною мовою України є українська мова. При цьому, на території Україні гарантується вільне використання регіональних мов, до яких віднесено російську, білоруську, болгарську, вірменську, гагаузьку, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська та кримчацька.
Відзначимо, в березні ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що Україна найближчим часом прийме закон про дві державні мови - українську та російську.
Питання російської мови в тій чи іншій мірі виникало в ході всіх виборчих кампаній в Україні. Наприклад, в ході президентських виборів 1994 р. кандидат в Президенти Леонід Кучма виступав за надання російській мові статусу другої державної. Кучма переміг на виборах, однак передвиборну обіцянку виконано не було.
На виборах 2004 р. кандидат в Президенти Віктор Янукович також обіцяв зробити російську другою державною, проте програв вибори.
Перед виборами Президента, які відбулися в 2010 р., 2 вересня 2009 р., тоді ще лідер Партії регіонів Янукович заявив, що має намір у разі обрання його Президентом України зробити все можливе для того, щоб дати російській мові статус другої державної.
Проте, в березні 2010 р., незадовго після обрання Президентом, Віктор Янукович заявляв, що українська мова буде єдиною державною мовою в Україні. "В Україні буде розвиватися українська мова як єдина державна", - сказав він.
Зазначимо, що відповідно до статті 10 Конституції України, державною мовою в Україні є українська мова. В Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.