ua en ru

На Челябінськ впав метеорит (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У небі над Челябінськом сьогодні, 15 лютого, приблизно о 09:30 за місцевим часом (05:30 за київським часом) стався вибух. За даними МНС РФ, над регіоном пройшов метеоритний дощ. Прилади космічного моніторингу перед вибухом зафіксували активність у нижніх шарах атмосфери.

У небі над Челябінськом сьогодні, 15 лютого, приблизно о 09:30 за місцевим часом (05:30 за київським часом) стався вибух. За даними МНС РФ, над регіоном пройшов метеоритний дощ. Прилади космічного моніторингу перед вибухом зафіксували активність у нижніх шарах атмосфери.

Читайте також: У пустелі Сахара знайдено марсіанський метеорит

У МНС уточнили, що метеорит згорів у нижніх частинах атмосфери: "Його незначні осколки впали на малозаселені ділянки місцевості в районі міста Сатка Челябінської області".

За останніми даними, метеорит впав на території цинкового заводу в районі міста Сатка, який знаходиться між Челябінськом і Уфою. Даних про потерпілих звідти не надходило. Завод частково зруйнований.

Метеорит, що пройшов над територією Челябінської області, впав у водойму в 1 км від міста Чебаркуль. Про це повідомили у прес-службі губернатора регіону.

Своєю чергою, у прес-службі уряду Челябінської області з посиланням на інформацію Головного управління МНС Росії по Челябінській області повідомили, що сьогодні вранці в небі над Челябінськом з'явився об'єкт, який пролетів повітрям з великою швидкістю, залишаючи слід. Через 2 хвилини було чути послідовно три стуки.

Утворену в результаті ударну хвилю відчули на собі мешканці обласного центру та прилеглих міст. Всі оперативні служби були спрямовані в місця передбачуваного падіння об'єкта, однак на землі жодних слідів помічено не було. За попередньою інформацією, в нижніх шарах атмосфери, дуже близько до Землі, пролетів астероїд 2012 DA 14, діаметром 45 м і масою понад 130 тис. т.

Очевидці повідомляють про яскравий спалах, а потім і про вибух, від якого в будинках вилетіли шибки.

За даними МНС, в результаті порізів і травм, пов'язаних з руйнуванням віконних конструкцій, постраждали 50 людей. За даними МВС, за медичною допомогою звернулися понад 100 осіб.

За останніми даними, в результаті метеоритного дощу в Челябінській області постраждали 292 людини. Про це повідомили у прес-службі губернатора регіону.

Яскравий спалах було помітно над територією всього регіону, в тому числі Єкатеринбурга і Тюмені. У Челябінську говорять про те, що після вибуху з неба падали палаючі уламки.

Читайте також: Над Землею пройде "зоряний дощ", а в Україні - магнітна буря

Блогери повідомляють, що в регіоні через перевантаження дуже погано працює стільниковий зв'язок. Жителям Челябінська рекомендовано залишатися у своїх будинках.

Адміністрація Челябінська повідомила, що всі системи життєзабезпечення в місті працюють у штатному режимі. "Жителям рекомендуємо по можливості повернутися додому, забрати дітей з освітніх установ", - йдеться в повідомленні мерії.

У зв'язку з подією робота аеропортів не припинялася. Дані про припинення вильотів літаків з Єкатеринбурга, які з'явилися раніше, у прес-службі аеропорту "Кольцово" спростували.

"Системи енергетики, системи стільникового зв'язку працюють стійко. Радіаційний фон в нормі. Подальше падіння осколків метеорита не очікується", - йдеться в офіційному повідомленні МНС.

Сили і засоби Уральського регіонального центру МНС приведено у зв'язку з НП у режим підвищеної готовності.