ua en ru

Чому необхідно повернути стратегічні підприємства під контроль держави

Чому необхідно повернути стратегічні підприємства під контроль держави
Вадим Рабинович
Вадим Рабинович
глава политической партии "Оппозиционная платформа - За життя"

Незважаючи на економічну кризу і військові дії в країні, уряд не відступає від своєї ідеї влаштувати наймасштабніший за роки незалежності розпродаж залишків національного надбання України. Так, у четвер, 10 травня, Кабмін затвердив перелік підприємств великої приватизації на 2018 рік. До нього увійшли 26 державних об'єктів, які планують продати за копійки. Але ж це легалізований дерибан країни! Не можна допустити, щоб стратегічні напрями і галузі України опинилися в руках кількох олігархічних кланів – вони повинні належати народу.

Всупереч тому, що зараз абсолютно невідповідний час розпродавати активи, що залишилися в держвласності, у січні минулого року Верховна Рада України прийняла закон "Про приватизацію державного та комунального майна" (№ 2269-VIII). Тим самим злочинна Рада дала старт остаточному дерибану національного надбання України.

З 7 березня закон про приватизацію набув чинності, а вже 10 травня уряд затвердив перелік об'єктів великої приватизації державної власності на 2018 рік. У цей список увійшли 26 найважливіших об'єктів, зокрема, ПАТ "Центренерго", ряд обленерго і теплоелектроцентралей, ПАТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія", вугільна компанія "Краснолиманська", "Азовмаш", "Турбоатом", "Електроважмаш", "Сумихімпром", Одеський припортовий завод, Запорізький титано-магнієвий комбінат, "Украгролізинг", ПАТ "Аграрний фонд", Державна продовольчо-зернова корпорація України та інші.

З барського плеча вірним васалам лунають найкращі українські підприємства! Очевидно, що в умовах, коли країна знаходиться в економічному занепаді, ні про яку чесну і прозору приватизацію мови бути не може. Під час війни неможливо визначити реальну вартість підприємства.

Однак нинішні чиновники, розуміючи, що знаходяться у владі останній рік, хочуть наостанок за безцінь привласнити максимальну кількість прибуткових підприємств, в черговий раз наплювавши на інтереси українців. Це добивання країни, лохотрон, на підставі якого хочуть дограбувати народ!

Не можна продавати унікальні стратегічні об'єкти, які можуть давати унікальні високі доходи, наповнюючи державну скарбницю. Якщо підприємство збиткове і працює погано, значить треба міняти менеджмент, ставити нових управлінців – професіоналів, а не кумів. Треба забезпечити ефективну діяльність державного підприємства, а не продавати його за копійки під час економічного занепаду та військових дій.

Адже ніхто не продає свій будинок в момент, коли пожежа, – тоді цей будинок нічого не вартий! У країні глибока криза, ніякі інвестори сюди не йдуть (дуже високий рівень ризику), купить ці підприємства хтось свій, за копійки. І зробить це через офшорні компанії, роботу яких з українською державою вже давно потрібно заборонити. Схема проста: вкрали гроші тут, перевели в офшори на Кіпр, і на ці гроші "викупили" Україну. Тому урядова велика приватизація – це ні що інше як злочин перед народом України, після якого не тільки наше покоління, а й наші діти залишаться ні з чим.

Скажу більше. Подивіться, скільки всього влада вже встигла розпродати, взяти хоча б облгази, практично повністю належать Льовочкіну та Бойку (народні депутати від "Опозиційного блоку" Сергій Льовочкін і Юрій Бойко, – ред.)! Не можна допустити, щоб стратегічно важливі підприємства належали окремим чиновникам або олігархам, їх необхідно повернути під контроль держави. Приватний монополіст набагато гірше, ніж державний. Приватні монополії держави в собі, контролювати які дуже складно. Тільки держава може забезпечити найкраще функціонування найважливіших напрямів і галузей на благо українського народу.

Ринкова економіка – це, безумовно, найкраще, що регулює господарське життя країни, проте в критичний момент саме держава зобов'язана взяти під контроль ключові галузі господарювання. Держава зараз поганий власник тільки тому, що керують державними підприємствами різні "в.о.", які не несуть відповідальності за всі ці підприємства. Варто лише вирішити питання з корумпованим непрофесійним менеджментом – і можна заробляти на них мільярди гривень.

Тому після перемоги партії "За життя" на виборах ми проведемо комплексну деприватизацію і поставимо на ключові галузі кращих менеджерів для відродження і процвітання економіки України. Ми не дамо розграбувати країну остаточно.