У Колумбійському університеті (США) оголошені лауреати Пулітцерівської премії за 2012 р. Володарем нагороди в області художньої літератури став американський письменник Адам Джонсон, автор роману "Син повелителя сиріт" про життя в КНДР.
У Колумбійському університеті (США) оголошені лауреати Пулітцерівської премії за 2012 р. Володарем нагороди в області художньої літератури став американський письменник Адам Джонсон (на фото), автор роману "Син повелителя сиріт" про життя в КНДР.
Дія твору відбувається в Північній Кореї в період правління Кім Чен Іра. У книзі розповідається історія хлопчика, який зростає в сирітському притулку, яким керує його батько. Пізніше вихованець дитячого будинку потрапляє в немилість до влади.
Коментуючи новину про присудження "Пулітцера", Джонсон висловив надію, що завдяки премії більше людей прочитають його книгу і задумаються про те, що насправді відбувається в КНДР. "Жителям Північної Кореї не дозволяється розповідати їх власну історію. Значить, за них це повинні зробити інші", - заявив письменник в інтерв'ю американським ЗМІ. Джонсон працював над романом три роки і в 2007 р. відвідав КНДР.
Читайте також: Шевченківську премію 2013 р. отримають письменник Леонід Горлач, режисер Дмитро Богомазов і художник Петро Печорний
У номінації "Історія" перемогла книга про війну у В'єтнамі Фредріка Логваля "Зола війни: падіння імперії і створення В'єтнаму для Америки". Кращою біографією визнана написана Томом Райсом історія життя генерала Олександра Дюма - батька, автора "Трьох мушкетерів" і близького друга Наполеона Бонапарта. Книга називається "Чорний князь: слава, революція і зрада справжнього графа Монте-Крісто".
"Пулітцера" в категорії "Драма" отримала п'єса "Ганебний" американського режисера індо-пакистанского походження Айяда Ахтара.
Читайте також: Нобелівська премія - скандали та інтриги
В області журналістики найбільшу кількість премій отримав колектив газети The New York Times. Журналісти видання завоювали нагороди за статті про багатства китайської партійної еліти, особливості ведення бізнесу Apple та інших IT-компаній і "лавин-убивць".
Кращими фотографами визнані кореспонденти інформаційного агентства Associated Press, які освітлювали громадянську війну в Сирії. Головною сенсацією церемонії стало присудження "Пулітцера" невеликому сайту InsideСlimate News, який освітлює екологічні проблеми та існує на пожертвування своїх читачів.
Читайте також: Букерівську премію за вигадану біографію Кромвеля отримала британка Хілларі Ментел
Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) - одна з найпрестижніших американських нагород в області літератури, журналістики, музики і театру. Вона була установлена 17 серпня 1903 р. - в день, коли склав заповіт газетний магнат Джозеф Пулітцер. Згідно з заповітом, на залишені бізнесменом 2 млн дол. був заснований фонд його імені. З 1917 р. премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір нагороди - 10 тис. дол.