За оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), частка тіньової економіки України становить близько 20%. Про це під час 7-ї щорічної конференції інституту Адама Сміта "Український банківський форум" заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, передає кореспондент РБК-Україна.
За оцінками Міжнародного валютного фонду (МВФ), частка тіньової економіки України становить близько 20%. Про це під час 7-ї щорічної конференції інституту Адама Сміта "Український банківський форум" заявив постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр, передає кореспондент РБК-Україна.
"Незважаючи на тіньову економіку, яка у вас займає близько 20%, у вас багато невикористаних ресурсів ... Ще один важливий показник економіки країни - дохід на душу населення. В Україні він десять разів менше, ніж у країнах Європейського Союзу", - сказав Альєр.
За його словами, на економіці України негативно відіб'ється подальше падіння цін на чорні метали на світових ринках.
Читайте також: Обсяг тіньового сектора економіки складає не менше 350 млрд грн на рік
Зазначимо, що згідно з оцінками Мінекономрозвитку, рівень тіньової економіки в Україні в I кварталі 2012 р. не змінився, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, і склав 34% від рівня офіційного ВВП. А згідно з оцінками Державної податкової служби (ДПСУ), обсяг тіньового сектора української економіки становить як мінімум 350 млрд грн на рік.
Цей обсяг, за оцінками фіскальних органів, розподіляється наступним чином: 170 млрд грн становить зарплата в "конвертах", 100 млрд грн - доходи власників активів - виведення безготівкових коштів у готівкову форму або на інвалютні рахунки в іноземних банках, 35 млрд грн - неофіційні платежі , 45 млрд грн - основні засоби, матеріальні ресурси і послуги тіньового сектора.
У 2011 р. рівень тіньової економіки в Україні скоротився на 4%, в порівнянні з 2010 р., і становив 34% від обсягу офіційного ВВП. Зниження рівня тінізації національної економіки відбулося в умовах завершення гострої фази кризи і переходу до фази відновлення економічного зростання. Так, протягом 2010-2011 рр.. спостерігалися зростання рівня реального ВВП (на 4,1 та 5,2% відповідно) і зниження рівня безробіття (до 8,1 і 7,9% відповідно за методологією МОП). Це супроводжувалося уповільненням інфляційних процесів в економіці, відновленням динаміки зростання депозитів і кредитів в банківській системі, зниженням напруги в бюджетному секторі у зв'язку зі скороченням дефіциту бюджету.
Читайте також: Квартальний ВВП України знизився на 1,3%
Раніше голова ДПСУ Олександр Клименко заявляв, що в агропромисловому комплексі ховається 20% тіньової економіки України.
Відзначимо також, що прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що уряд буде приділяти максимальну увагу виведенню бізнесу з тіні.
Падіння валового внутрішнього продукту (ВВП) України за III квартал 2012 р. склало 1,3%. ВВП за ІII квартал 2012 р. порівняно з відповідним кварталом 2011 р. (у постійних цінах 2007 р.) склав 98,7%, а з II кварталом 2012 р. з урахуванням сезонного фактору - 98,8%.