Сьогодні вранці Перехідна національна рада (ПНР) Лівії поховав колишнього лідера країни Муаммара Каддафі, передає Al Jazeera з посиланням на джерело в раді.
Сьогодні вранці Перехідна національна рада (ПНР) Лівії поховав колишнього лідера країни Муаммара Каддафі, передає Al Jazeera з посиланням на джерело в раді.
Місце поховання не розголошується. Четверо представників перехідного уряду поклялися на корані, що не видадуть місце захоронення Каддафі.
Раніше в ПНР повідомили, що не стануть афішувати місце поховання Каддафі, щоб його могила не перетворилася на місце паломництва для тих, хто залишався вірним екс-чолі Джамахірії.
Напередодні джерело в раді заявило, що похорони Каддафі пройдуть в пустелі в секретному місці.
Нагадаємо, глава Національної перехідної ради Лівії Мустафа Абдель Джаліль оголосив про початок розслідування обставин смерті полковника Муаммара Каддафі.
На прес-конференції Джаліль заявив, що розслідування розпочато у зв'язку із занепокоєнням з боку міжнародного співтовариства. Джаліль сказав, що вільні лівійці хотіли законного суду над Каддафі, в той час як колишні прихильники полковника наполягали на його смерті.
Раніше повідомлялося, що міністр закордонних справ Італії Франко Фраттіні підтримав заклики розслідувати обставини загибелі колишнього лівійського лідера Муаммара Каддафі.
Напередодні заклик розслідувати смерть Каддафі під егідою ООН підтримала держсекретар США Хілларі Клінтон. На її думку, таке розслідування посприяє більш гладкому перехідному процесу в Лівії, що повинен привести до національного примирення, в тому числі з колишніми прихильниками режиму Каддафі, які "не заплямували руки в крові".
Полковник Каддафі переховувався з серпня 2011 р. і був убитий за не з'ясованих до кінця обставин 20 жовтня 2011 р. в околицях м. Сирт. Представники ПНР заявили, що Каддафі помер від вогнепальних поранень, отриманих у перестрілці між його прихильниками і бійцями нової влади. Однак відеозаписи хаотичних сцен захоплення екс-лідера і подальшого поводження з його трупом наштовхнули багатьох спостерігачів на думку, що революціонери просто вчинили над Каддафі розправу. Полковник повинен був постати перед Міжнародним кримінальним судом.
Нагадаємо, громадянська війна в Лівії розпочалася в лютому. На боці противників Каддафі, які створили ПНР і оголосили її законною владою в країні, в конфлікт втрутилося НАТО після відповідної резолюції Ради безпеки ООН. Наприкінці серпня за підтримки Північноатлантичного альянсу сили ПНР взяли столицю країни, Тріполі. Цей орган влади визнали легітимним більше 60 держав світу.
23 жовтня Національна перехідна рада Лівії оголосила країну повністю звільненою від режиму Муамара Каддафі, а Джибріль заявив що йдуть переговори про формування нового тимчасового уряду країни, що може бути сформований протягом місяця.
Сьогодні Джаліль заявив, що основою законодавства в країні стануть закони шаріату.
Каддафі правив Лівією 42 роки. За цей час політик зміг об'єднати різні племена, що живуть в пустельній частині країни, і міське населення в одну державу, а також послабити традиційний для країни конфлікт між західною і східною частинами. Крім того, Каддафі зміг за рахунок доходів від продажу нафти забезпечити достатньо високий рівень життя для місцевого населення.