Першу золоту медаль лондонської Олімпіади отримала китаянка

На ХХХ Літніх Олімпійських іграх у Лондоні розіграний перший комплект медалей. Завершилися змагання у стрільбі з пневматичної гвинтівки з 10 метрів. Перше "золото" Олімпіади завоювала китаянка І Сілін, яка набрала 502,9 очки. "Срібло" виграла польська спортсменка Сільвія Багачка (502,2). Третє місце посіла ще одна китаянка Ю Дан (501,5).

Українок у фіналі не виявилося. Два очки до фіналу не вистачило Дарині Шаріповій, а її тезці Тиховій - три. У кваліфікації Шаріпова, яка в цьому році на Кубку світу в Мілані завоювала бронзу, показала 13 результат, набравши 395 пунктів. Тіхова «настріляла» на одне очко менше - 23 місце. Щільність показаних результатів була настільки висока, що в попередньому раунді змагань відразу п'ять спортсменок зайняли п'яте місце.

8. Дарина Вдовіна (Росія) - 498,5

А тим часом Олег Омельчук вийшов у олімпійський фінал зі стрільби з пневматичного пістолета з шостим результатом. Призер етапів Кубків світу, срібний медаліст чемпіонату Європи-2011 Омельчук на своїй другій Олімпіаді пробився у фінальну частину змагань, набравши 583 очки (24 постріли в «десятку»). Він зайняв шосте місце.

У командних змаганнях зі стрільби з лука наші чоловіки обстріляли британців і вийшли в чвертьфінал. Віктор Рубан, Маркіян Івашко і Дмитро Грачов в 1/8 фіналу перемогли господарів Олімпійських ігор - 223:212. Тепер у чвертьфіналі на наших хлопців чекає нове випробування - збірна Кореї, яка вчора в кваліфікації встановила рекорд світу.

Представниці прекрасної половини нашої команди зі стрільби з лука в попередньому раунді командних змагань показали лише 12 результат - 1868 очок. Не потрапивши в четвірку найсильніших команд, Лідії Сиченіковій, Катерині Палесі та Тетяні Дороховій доведеться змагатися з японками за вихід в чвертьфінал. Наскільки це завдання їм під силу - побачимо завтра. А сьогодні тріо з Японії отримало майже на сто пунктів більше, ніж наші дівчата.

Завтра будуть розіграні медалі в командній першості і серед чоловіків, і серед жінок, а в понеділок стартує особистий раунд змагань.

У змаганнях з плавання Максим Шемберєв, Сергій Фролов і Ганна Дзеркаль не пробилися у вісімку фіналістів, а Валерій Димо - в півфінал. На стометрівці брасом Валерій Димо в своєму запливі був сьомим - 1.01, 27, а в підсумковій таблиці - 23-м. Очевидно, спортсмен підійшов до Олімпіади не в найкращих кондиціях, адже на чемпіонаті Європи-2012 плив значно швидше.

Сергій Фролов на 400-метрівці вільним стилем в запливі фінішував п'ятим, а в загальному підсумку особистий рекорд - 3.50, 63 - забезпечив йому 16 сходинку. Максим Шемберєв в комплексному плаванні на 400 м стартував в одному запливі з легендарним Майклом Фелпсом. На відміну від американця, кваліфікуватися у фінал йому не вдалося. 4.16, 63 - і 15 місце в загальному протоколі. Колега Максима по спеціалізації Ганна Дзеркаль фінішувала третьою в своєму запливі і 4.48, 19, що виявилося забагато для попадання у фінал - 26 сходинка.

Завтра на водні доріжки водного центру Лондона вийде лідер нашої команди - Дарина Зевіна.

В академічному веслуванні жіноча четвірка парна у складі Катерини Тарасенко, Наталії Довгодько, Анастасії Коженкової і Яни Дементьєвої почала свій виступ на Олімпійських іграх з перемоги. Наші дівчата, чемпіонки світу-2009 і віце-чемпіонки світу-2010, упевнено виграли свій заїзд, показавши на фініші 6.14, 82, майже на три секунди випередивши найближчих переслідувачів з Австралії. В іншому заїзді перемогу святкували німкені. Зазначимо, що до фіналу, який відбудеться в середу, виходять переможці заїздів, а решта команди будуть проходити ще відбірковий тур за право виступити у фіналі.

Три українські чоловічі екіпажі - вісімка з рульовим, двійка і четвірка парні - вийшли в наступний круг олімпійського турніру. Хоча нашим чоловікам і не вдалося перемогти у своїх заїздах, як це зробили сьогодні наші жінки, проте вони ще мають шанс завоювати місце у фіналі. Володимир Павловський, Костянтин Зайцев, Сергій Гринь і Іван Довгодько в четвірці парної повністю впоралися зі своїм завданням. Фінішувавши третіми (попереду виявилися німці і британці), наші хлопці вийшли в півфінал, який відбудеться в середу.

Дмитро Міхай і Артем Морозов, а також вісімка (Антон Холязніков, Віктор Гребенников, Іван Тимко, Артем Мороз, Андрій Приведа, Валентин Клецькой, Олег Ликов, Сергій Чиканов і Олександр Коновалюк) фінішували останніми в своїх заїздах. Післязавтра ці екіпажі вийдуть на старт втішного раунду.

Пізніше сьогодні будуть розіграні ще 11 комплектів медалей - 4 у плаванні, 2 у дзюдо, а також по одній у стрільбі, велоспорт, важкої атлетики, фехтуванні і стрільби з лука.